Zlecenie wykonania katalogu z nagrobkami

Ojciec oddał mi swoją firmę kamieniarską, którą prowadził od dwunastu lat. Interes szedł całkiem nieźle, ale ja postanowiłem wprowadzić zmiany, żeby było jeszcze lepiej. W ofercie było mnóstwo nagrobków i dlatego chciałem, żeby klienci znali całą ofertę zakładu kamieniarskiego. 

Każdy nagrobek umieszczony w katalogu 

nagrobki iławaMiałem kilka ciekawych rozwiązań, z których jedno wydało mi się jednak być najciekawsze. Uznałem, że zamówię katalog, który będzie zawierał wszystkie dostępne w zakładzie nagrobki Iława była miastem, gdzie działała firma, która wykonywała profesjonalne katalogi dla każdej branży. Dlatego tam postanowiłem się udać. Zanim jednak to zrobiłem, to się przygotowałem. Zrobiłem zdjęcia wszystkich dostępnych nagrobków, ponieważ musiałem dysponować materiałami do stworzenia katalogu. Znałem na pamięć materiały, jakie były używane w zakładzie i mogłem te informacje przekazać od ręki. Do tej firmy pojechałem po uprzednim umówieniu terminu. Spotkałem się z człowiekiem, który miał wykonać dla mnie katalog. Pytał mnie szczegółowo o nagrobki, które oferowałem a ja odpowiadałem na każde pytanie. W katalogu miały znaleźć nawet te nagrobki, które sam zaprojektowałem. Zamierzałem je dopiero wprowadzić do oferty, ale uważałem, że powinny znaleźć się w katalogu. Klienci byli dość wymagający a każdy przecież chciał wybrać najlepszy nagrobek. Wykonanie katalogu zajęło trochę czasu, ale warto było czekać, ponieważ wykonany został profesjonalnie a na tym właśnie mi zależało.

Klienci chętnie zaglądali do katalogu, bo w taki sposób było o wiele łatwiej wybrać jakiś nagrobek. Podane były wszystkie istotne informacje, które ułatwiały wybór. Zakład kamieniarski prosperował z każdym miesiącem coraz lepiej i udało mi się wykonać swój plan.