Zakup mebli do łazienki

 

Łazienki w naszych mieszkaniach to często bardzo małe pomieszczenia, trudne do zagospodarowania. Jeśli chcemy, aby był naprawdę funkcjonalne i wygodne, oraz by mieściły wszystkie nasze kosmetyki, zapas ręczników czy kosz na rzeczy do prania, powinniśmy bardzo starannie zaplanować cały jej układ i wybrać dobre meble.

Jakie meble sprawdzą się w łazience?

zestaw mebli łazienkowych z umywalkąW sklepach dostępne są różnorodne meble przeznaczone do łazienek. Dostępne są zarówno pojedyncze szafki, jak i gotowe zestawy mebli, zwykle różniące się nie tylko kolorystyką i zastosowanymi materiałami, ale też stylem, ilością półek czy szerokością mebli. Często taki zestaw jest stosunkowo tani, więc jest to opłacalny zakup, jeśli nie chcemy wydać wiele na wyposażenie łazienki. Można znaleźć nawet zestaw mebli łazienkowych z umywalką, choć kran trzeba już dokupić osobno. Dzięki temu oszczędzamy sobie czasu na wyborze umywalki i dopasowywaniu jej do szerokości potencjalnej szafki bądź na odwrót. Taki zestaw mebli obejmuje zwykle dwie lub trzy wysokie szafki oraz szafkę pod umywalkę. Wysokie szafki to świetny pomysł, ponieważ daje nam więcej miejsca na przechowywanie różnych rzeczy, w tym zapasu np. papieru toaletowego, kosmetyków czy ręczników. Jeśli nasza łazienka jest mała, dobrym wyborem będą jasne, lakierowane meble. Nie przytłoczą one pomieszczenia, a nawet będą odbijać światło, dzięki czemu ta niewielka przestrzeń wyda się większa. Kolejny pomysł na optyczne powiększenie to szafki na wysokich nóżkach bądź podwieszane.

Jeśli meble nie stoją na podłodze, to łazienka również wyda się nam nieco większa. Do kompletu należy zainwestować w możliwie duże lustro oraz dobre oświetlenie. Na szczęście przy obecnym sporym wyborze mebli do łazienek czy przy wykonywaniu ich na zamówienie, dopasowanie odpowiednich mebli nie będzie dla nas problemem.