Zakładanie dobrej rolowanej kraty nad sklepem

W momencie zakładania własnego sklepu razem z mężem wiele spraw jeszcze nie przemyśleliśmy. Tzn. byliśmy pewni, że wszystko mamy przemyślane, ale rzeczywistość nas zweryfikowała. Faktycznie, jeśli chodzi o podstawowe rzeczy, nasz sklep był przygotowany dokładnie tak, jak każdy sklep powinien być przygotowany. Jednak zapomnieliśmy o czynniku ludzkim – tzn. że ktoś z zewnątrz może nam działalność sklepu zaburzyć.

Zakup i montaż dobrej kraty rolowanej

dobra krata rolowanaNiedługo po tym, jak ruszyliśmy ze swoją działalnością, miały miejsce dwa incydenty. Najpierw ktoś wybił nam okno. Musiało to mieć miejsce w nocy, bo dopiero rano jak przyszliśmy do pracy to zauważyliśmy. Później jednak ktoś się włamał i kilka produktów zostało nam skradzionych – nic co prawda bardzo wartościowego, więc można powiedzieć, że to nie była przemyślana kradzież. Nie spodziewaliśmy się jednak takich akcji. Musieliśmy jakoś chronić nasz interes, więc postanowiliśmy, że zamontujemy kratę. Potrzebna nam była dobra krata rolowana, która wystarczająco dobrze będzie chronić nasz sklep i samym wyglądem zniechęci każdego do choćby podejmowania próby włamania i kradzieży. Sam zamówienie i zakup takiej takiej kraty poszedł bardzo szybko, a zamontowanie jej również nie było problematyczne. Pozostało nam sprawdzić teraz, czy pojawienie się kraty zdziała oczekiwane cuda i od tej pory będziemy wystarczająco mocno chronieni przed aktami wandalizmu.

Kilka tygodni później i ani widu ani słychu czynności karalnych dokonywanych na naszej działalności. Krata działa świetnie i nie pozwala już nikomu nieodpowiedniemu zbliżyć się do środka, gdy nas w sklepie nie ma. Zawsze pilnujemy się więc, by dokładnie ją zamykać – nie mamy zamiaru więcej przechodzić przez to, przez co przechodziliśmy.