Wytrzymała kłódka z zabezpieczeniem

Mimo iż w większości drzwi na terenie obiektu mieliśmy już zainstalowane zamki antywłamaniowe, bramki oraz wyjścia ewakuacyjne, oraz przejścia w ogrodzeniu, musiały być zamykane na kłódki. W tych miejscach nie można było bowiem zamontować normalnego zamka w jakikolwiek skuteczny sposób.

Zabezpieczone kłódki antywłamaniowe

solidne kłódki abusKłódki to ogólnodostępne zabezpieczenia, i mogliśmy bardzo łatwo dostać całe zestawy takowych, aczkolwiek preferowaliśmy wyposażyć się w lepsze i skuteczniejsze kłódki, gdyż nie jest żadną tajemnicą iż tanie egzemplarze nie są trwałe, i mogą być łatwo otwarte siłowo, gdyż ich zamki są bardzo podatne na uszkodzenia powstałe po mocniejszym uderzeniu, zwłaszcza w zamek kłódki, i mogą być wyważone bez większego wysiłku. Na terenie naszego obiektu, wszystkie przejścia wymagające takiego rodzaju zamknięcia zostały wyposażone w solidne kłódki Abus z obciążeniem, które nie tylko nie były łatwe do otwarcia, ale również należały do bardzo masywnych i ciężkich. Nie dało się ich więc usunąć, nawet za pomocą narzędzi, łatwo, a z racji iż były one wykonane z nierdzewnej stali o wysokiej twardości, większość metod otwierania kłódek była w tym wypadku nieskuteczna. Na dodatek, stal kłódek była niepodatna na korozję, rdzewienie czy nawet kontakt z substancjami chemicznymi. Kłódki nie były zbyt drogie, dlatego też cały zestaw nie okazał się być nadmiernie dużym wydatkiem.

Ich trwałość oznaczała jednak iż mogły być wykorzystywane przez bardzo długi czas, i nie ulegały typowym uszkodzeniom, które przeszkadzały w otwieraniu przejść technicznych czy wyjść ewakuacyjnych wtedy gdy było to najbardziej potrzebne. Do każdej kłódki dołączono trzy zapasowe klucze, dzięki którym nigdy nie było problemu z brakiem możliwości otwarcia przejścia.