Wysokojakościowa obejma metalowa

Każdy hydraulik, wykonujący każdego dnia drobne naprawy instalacji hydraulicznych, jak również na co dzień wykonujący prace związane z montażem instalacji, wykorzystują w celu zwiększenia efektywności pracy, specjalne artykuły oraz urządzenia. Ich zastosowanie ma ogromny wpływ na jakość realizowanych przez hydraulika prac.

Obejma hydrauliczna z metalu

obejma gbsW celu przystosowania danej instalacji hydraulicznej do użytku, konieczne jest zastosowanie rur przepływowych, a także upewnienie się, że każda z nich jest absolutnie szczelna. Nie wystarczy więc jedynie przykręcić rury oraz złączyć je ze sobą za pomocą zastosowanych gwintów, gdyż ryzyko rozszczelnienia rur przepływowych jest zbyt wielkie. Dlatego też, w celu umocnienia łączeń rur, stosowane są specjalne artykuły hydrauliczne, między innymi takie jak obejma gbs. Pełni ona funkcje wzmocnienia łączeń rur metalowych oraz plastikowych, a także zapobiega ich rozszczelnieniu, w momencie przepływu wody o zbyt wysokim ciśnieniu. Obejmy wykonywane są z materiału metalowego, a po odpowiedniej obróbce, możliwe jest także zastosowanie specjalnych śrub, umożliwiających regulację siły zacisku specjalnych obejm hydraulicznych. Każda sztuka metalowej obejmy, składa się z opaski metalowej, śruby mocującej, jak również specjalnej podkładki gumowej, która nie tylko pełni funkcje uszczelniające, lecz także amortyzuje zacisk na łączeniu rury, oraz zapobiega przesuwaniu się obejmy.

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwością nabycia oraz zastosowania specjalnych obejm hydraulicznych, dzięki którym montaż i przystosowanie instalacji hydraulicznej do użytku, wykonywane jest znacznie szybciej oraz bardziej efektywnie. Ponadto, montaż specjalnych obejm zwiększa poziom wytrzymałości i szczelności instalacji.