Wyrób ekskluzywnych czekoladek

Od niedawna szukałam inspiracji na biznes. Niestety, dotychczasowa praca nie dawała już tej samej satysfakcji co kilkanaście lat temu. Brak perspektyw na awans, stres i monotonia spowodowało, że myśl o otwarciu czegoś własnego coraz częściej siedziała mi w głowie. Zależało mi, abym w końcu robiła to, co lubię. Dlatego wymyśliłam, że zajmę się cukiernictwem.

Pomysł na produkcję ekskluzywnych czekoladek

ekskluzywne czekoladkiJako że cukiernictwo jest szerokim pojęciem, chciałam się na czymś skoncentrować. W moim otoczeniu, miałam znajomych zajmujących się wyrobem tortów, ciast, a także słodkich przekąsek na imprezy okolicznościowe. Wybór nie był łatwy, chciałam być oryginalna, znaleźć taką branżę w cukiernictwie, której w naszej okolicy nie ma. Całkiem przypadkiem z pomocą przyszedł mój mąż, który wręczył mi na rocznicę ślubu oprócz bukietu czerwonych róż, ekskluzywne czekoladki. Wtedy, poczułam, że to jest to, że chciałabym się zajmować wyrobem czekoladek, ale nie takich zwykłych, tylko takich, które sprawią, że osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo. Od razu w głowie pojawiło się wiele pomysłów na czekoladki personalizowanie, o różnych kształtach oraz w eleganckich opakowaniach. Dzięki pomocy najbliższych szybko udało mi się załatwić kredyt na zakup potrzebnego sprzętu, wygospodarować miejsce na poddaszu domu, a także załatwić formalności dotyczące założenia własnej firmy.

Szybko marzenia stały się rzeczywistością. Od trzech miesięcy prowadzę własną jednoosobową firmę. Zamówień na czekoladki mam naprawdę sporo. Zarówno na uroczystości rodzinne jako podziękowania dla gości, ale także jako oryginalny prezent na dzień matki, czy rocznice ślubu. Bardzo się cieszę, że moje produkty tak przypadły do gustu, a ja mogę rozwijać moją cukierniczą pasję.