Wypełnienia ze styropianu o wszechstronnym zastosowaniu

W dobie bardzo dużej popularności sprzedaży internetowej, wiele paczek musi być bardzo dobrze zabezpieczonych. Duża część z nich jest zatem wyposażana w specjalne wypełnienia, które mają za zadanie zamortyzować ewentualne uderzenia, które mogą zniszczyć towar, który jest umieszczony w danej paczce. Wypełnienia styropianowe mają także inne zastosowanie.

Sprężyste wypełnienia stosowane w paczkach

wypełnienia styropianoweGranulat i inny materiał styropianowy nadaje się idealnie do wypełnienia paczki, która zawiera niewielki, i podatny na uszkodzenia towar. Wypełnienia styropianowe mogą być różnej wielkości. Te o większych rozmiarach mogą nadawać się idealnie do unieruchomienia większych elementów, wysyłanych w kartonowych paczkach. Inne rodzaje granulatu styropianowego (o mniejszych wymiarach), mogą być używane do zabezpieczania małych elementów, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. W wielu wypadkach wypełnienia styropianowe w formie granulatu mogą być też używane do umieszczania we wnętrzu poduszek, mebli, drzwi czy zabawek. Granulat styropianowy może być dobierany przede wszystkim pod względem wielkości kulek. Najbardziej popularny granulat może być niezwykle sprężysty, co wpływa na bezpieczeństwo przesyłania każdego typu elementu w paczce kartonowej. Granulaty tego typu nie powodują także szkodliwych skutków ubocznych, dlatego są szeroko używane w branży logistycznej.

Dzięki temu, że styropian składa się z naturalnych składników (większość składu tego materiału stanowi para wodna), jest całkowicie bezpiecznym i bardzo często używany do wypełnień wielu materiałów. Materiały styropianowe są także niezwykle lekkie, co wpływa na ciężar całej paczki. Materiały styropianowe występują także w formie dopasowanych do danego elementu profili blokujących towar.