Wymiana pieniędzy w kantorze internetowym

Jeśli w ostatnim czasie pracowaliśmy za granicą i posiadamy pieniądze w innej walucie warto zwrócić szczególną uwagę na wybór kantoru. Większość z nas decyduje się na wymianę pieniędzy w tradycyjnym kantorze nie zdając sobie sprawy z tego jak wiele traci wybierając właśnie tę niekorzystną dla siebie metodę.

Kurs walut w kantorze internetowym

kursy walut - kantor internetowyCzęsto zaglądamy do internetu, aby sprawdzić kursy waluty, która nas interesuje. Następnie zabieramy pieniądze i udajemy się do tradycyjnego kantoru, aby wymienić pieniądze. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że marża narzucona w takich miejscach jest dużo wyższa niż w kantorach internetowych. Nie rzucajmy się więc od razu po przyjeździe zza granicy do pierwszego lepszego kantoru w mieście. Może udało się nam zarobić bardzo dużo pieniędzy, a po wymianie ich na złotówki czujemy się jak bogacze, jednak gdybyśmy rozegrali to w mądrzejszy sposób z pewnością mielibyśmy ich jeszcze więcej. Szukając w internecie kursy walut – kantor internetowy jest miejscem gdzie z pewnością znajdziemy kurs waluty, która nas interesuje. W tradycyjnym kantorze spready w przypadku GBP wynoszą aż 1,9 procenta, w kantorze internetowym zaś średnio 0,6 procenta. Jak widzimy zatem jest to znacząca różnica, która pozwoli nam zatrzymać przy sobie jak najwięcej pieniędzy, które sami zarobiliśmy ciężką pracą. Dodatkową zaletą kantorów internetowych jest łatwość oraz wygoda. Nie musimy wcale wychodzić z domu, aby dokonać wymiany waluty.

Zanim więc udamy się do kantoru stacjonarnego, aby wymienić nasze funty lub euro zastanówmy się co przyniesie nam jak największą korzyć i pozwoli zatrzymać jak najwięcej pieniędzy przy sobie. Początkowo może nam się wydawać, że taka różnica w marżach wcale nie jest problemem, jednak jeśli obliczymy z pewnością zmienimy zdanie.