Wygoda i higiena dzięki dozownikom łokciowym

Dozowniki łokciowe to coraz częściej wybierane rozwiązania w wielu placówkach. Ich zadaniem jest nie tylko zwiększenie komfortu użytkowania. Przede wszystkim mają one wpłynąć na jeszcze większą higienę podczas mycia rąk. Na czym tak właściwie polega konstrukcja tych urządzeń? W jakich miejscach sprawdzą się najlepiej? 

Zalety dozowników łokciowych 

dozownik do mydła łokciowySam dozownik do mydła łokciowy to urządzenie polecane nie tylko większym placówkom. Rozwiązanie to sprawdzi się w każdej łazience, nawet w domu prywatnym. Zostało ono wyposażone w odpowiednią dźwignię, która powala dozować produkt, bez konieczności dotykania dozownika dłońmi. Na urządzeniach tych, mimo że służą do dezynfekcji rąk, znajduje się mnóstwo zarazków. Konstrukcja dozowników łokciowych pozwala uniknąć kontaktu z nimi. Jest to szczególnie ważne w środowisku, w którym żyje wiele osób. To właśnie dlatego z dozownikami łokciowymi możemy niezwykle często spotkać się w salonach kosmetycznych, placówkach medycznych czy nawet siłowniach. Liczba osób, które przewijają się w miejscach tych każdego dnia jest naprawdę ogromna. Nie wiemy z czym osoby te, zanim odwiedziły dane miejsce, miały do czynienia. Pozostawienie różnego rodzaju bakterii na powierzchni może przyczynić się do szybkiego rozniesienia drobnoustrojów. Inną, mimo że mniej ważną zaletą dozowników łokciowych jest ich wygląd. Prezentują się doskonale szczególnie w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym. Do ich produkcji najczęściej wykorzystywany jest plastik bądź stal nierdzewna. 

Dozowniki łokciowe cieszą się tak ogromna popularnością, że ich ceny obecnie są przystępne niemal na każdą kieszeń. Nie różnią się znacząco od cen tradycyjnych dozowników. Co najważniejsze, w zależności od własnych potrzeb możemy dobrać ich pojemność. Jak łatwo się domyślić placówki publiczne wymagają zastosowania dozowników o nieco większych pojemnościach niż te wykorzystywane w domach prywatnych.