Wybór plandeki na przyczepkę

Każdy rolnik doskonale wie jak ważna w codziennym życiu gospodarstwa jest plandeka. Mimo, że jej głównym zadaniem jest przykrycie zebranych plonów, jest zastosowanie możemy zaobserwować w wielu innych przypadkach. Jakich? Plandeki służą do przykrywania samochodów ciężarowych, zadaszania budynków gospodarczych i zbiorników rolnych.

Przyczepka samochodowa z plandeką – zalety

plandeki na przyczepkiJednak nieocenione zastosowanie spośród wszystkich możliwości mają plandeki na przyczepki, które cieszą się ogromnym zainteresowanie. W element ten możemy zaopatrzyć niemal każdą przyczepkę samochodową. Jednak, aby to zrobić musimy dodatkowo wyposażyć ją w konstrukcję, na której zamontujemy plandekę. Konstrukcja ta najczęściej wykonywana jest z profili stalowych bądź też aluminiowych. Materiały te zapewniają doskonałą wytrzymałość, przez co elementy przewożone na przyczepce są bezpieczne przez całą podróż. Taka konstrukcja zapewnia ochronę przed deszczem, a nawet przed silnymi podmuchami wiatru. Co sprawia, że plandeki na przyczepki są tak często wybierane? Dzięki nim możemy przewieźć towar, który swoją wysokością przekracza wysokość samej burty. Dzięki plandece inni użytkownicy ruchu drogowego nie wiedzą co przewozimy. Plandekę możemy zamontować również bez stelaża. Możemy tak zrobić kiedy nie mamy w planach przewozić wysokich ładunków, a zależy nam wyłącznie na ochronie przewożonych towarów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Co najważniejsze materiał wykorzystywany do produkcji plandek jest odporny na działanie promieni słonecznych przez co unikniemy efektu blaknięcia koloru.

Plandeki są w pełni odporne na rozciąganie i rozrywanie. Daje nam to pewność, że przewożony ładunek, nawet jeśli będzie ocierał się o jej powierzchnię, nie zniszczy materiału.