Wybór naturalnej henny

 

Chcąc rozpocząć przygodę z naturalnym farbowaniem włosów, często nie wiemy jaki produkt będzie dla nas najlepszy. Wiemy mniej więcej jaki kolor włosów chcemy mieć na głowie, ale zupełnie nie orientujemy się w tych wszystkich skomplikowanych nazwach ziół znajdujących się w składach farb.

Jak wybrać naturalną hennę?

naturalna henna - KhadiDobrym pomysłem może być po prostu udanie się do sklepu, który zajmuje się sprzedażą produktów ziołowych i ekologicznych. Zazwyczaj takie sklepy sprowadzają produkty dobrej jakości, ostatnim punktem w kwestii wyboru jest tylko kolor. Szeroką gamę farb ziołowych może zaproponować firma Khadi. Dostępne są kolory od ciepłego blondu do granatowej czerni. Z tej serii można też kupić cassię, czyli hennę całkowicie bezbarwną. Oprócz tego są również wszelkie brązy i naturalna henna – Khadi czerwona z czystą chną i z domieszkami, takimi jak amla i jatropha. Wybór zależy od tego, jaki rodzaj rudości chcemy uzyskać, ponieważ domieszki pozwalają na zafarbowanie włosów na kolor w innym odcieniu niż czysta henna. Można również uzyskać kolor czarny i w tym przypadku do dyspozycji są dwie farby, ciepła czerń, czyli indygo z domieszką i bardzo zimna czerń, czyli czyste indygo. Z brązów dostępny jest ciemny brąz, jasny brąz i orzechowy brąz, każdy z nich różni się odrobinę pod względem odcienia. Ziołowe farby do włosów i hennę można również kupić w sklepach internetowych. Jeśli jesteśmy już zdecydowani na konkretny kolor i wiemy, jaki można osiągnąć po nim efekt, sam zakup nie powinien stanowić problemu.

Musimy jednak pamiętać, że hennie należy być wiernym, ponieważ jest to substancja silnie wnikająca w strukturę włosa i w jej pozbyciu się może nie pomóc nawet kilkukrotne rozjaśnianie. Z tego powodu wybór koloru i metody farbowania lepiej przemyśleć kilka razy, nim zostaną podjęte jakiekolwiek kroki w sprawie zmiany wyglądu włosów.