Wspomaganie diety na masę

Suplementacja dzisiaj to nie spożywanie produktów niejasnego pochodzenia, które może przynieść nie zawsze oczekiwane a czasami nawet uboczne skutki. Produkty odżywcze dostępne są w coraz większej ilości miejsc. Wiele osób uważa, że podczas budowania pożądanej wymarzonej sylwetki, wręcz nieodłączna jest prawidłowa dieta oraz wspomaganie się odżywkami.

Dobór odpowiednich odżywek na masę

odżywki na masęBudując coraz bardziej rozbudowaną masę mięśniową zmuszeni jesteśmy spożywać dodatkowe kalorie. Kiedy dodatkowo ćwiczymy, zapotrzebowanie na wszelkiego typu składniki oraz minerały wzrasta z ilością przećwiczonych godzin. Podczas każdego wysiłku w ciele zachodzi całe mnóstwo różnych procesów chemicznych takich jak katabolizm lub kinaza. Każdy z nich wiąże się z koniecznością uzupełniania organizmu odpowiednimi substancjami. Obecnie największą popularnością cieszą się odżywki na masę, które przyspieszają i zwiększają przyrost masy mięśniowej. Dzięki białku dostarczanemu naszemu ciału, mięśnie są w stanie szybciej się zregenerować, a jak dobrze wiemy przyrost mięśni odbywa się podczas ich odpoczynku i regeneracji, a nie podczas ćwiczeń. Preparaty zawierające stu procentowy roztwór białka serwatkowego jest idealnym źródłem pełnowartościowych protein zwierzęcych. Tego typu odżywki z reguły są wyposażone we wszystkie niezbędne składniki do budowy włókien mięśniowych takich jak aminokwasy, w tym BCAA i L-Glutaminę. Sposób ich podawania jest na tyle prosty, że każda osoba zainteresowanie ich używaniem, może to robić w każdych warunkach. Rozpuszczanie w wodzie lub mleku lub dodatnie ich do produktów spożywczych pozwala na przyswajanie preparatów bez specjalnych przygotowań.

Tak jak wspomniano powyżej, dzisiejsze budowanie potężnej masy mięśniowej nie jest możliwe bez odpowiednio zbilansowanej diety. Ta natomiast, nie jest możliwa, bez odpowiedniej suplementacji.