Woda po przejściu przez filtr

Zdrowy styl życia, bycie fit, zbilansowana dieta – to tylko niektóre z haseł, którym bombardują nas media. Nie chodzi tu jedynie o reklamy sklepowe, telewizyjne, ale przede wszystkim internetowe oraz te zawarte na portalach społecznościowych. Każda dieta oparta jest jednak na prawidłowo spożywanych dużych ilościach wody, którą uzdatnią nam filtry do wody pitnej.

Dzbanek, czy butelka z filtrem

filtry do wody pitnejPrawidłowe spożywanie dwóch do trzech litrów wody dziennie, często wydaje nam się być dosyć trudne w realizacji. Jednak jeśli poddamy się temu, uzależnimy się od tego stylu życia. Kupowanie w kółko zgrzewek wody źródlanej, pakowanych w plastikowe butelki jest dosyć uciążliwe. Dodatkowo nie jest to ekologiczne, bo wytwarzamy przez to ogromne ilości odpadów trudno degradalnych. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się filtry do wody pitnej. Ich popularność jest spowodowana kilkoma aspektami. Są funkcjonalne, można montować je w specjalnych dzbankach lub butelkach sportowych typu bidon. Filtry do wody pitnej mają specjalne włókna węglowe, które uzdatniają wodę kranową, do tego stopnia że kupno wody butelkowej traci jakikolwiek sens. Filtry do wody pitnej możemy montować zarówno w dzbankach, jak i w specjalnych butelkach, które są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem dla sportowców i osób aktywnych. Taki filtr do butelki służy nam około jednego miesiąca, ale jest to bardzo wygodne bo naszą butelkę możemy uzupełnić  wszędzie.

Reasumując, filtry do wody pitnej to absolutny hit dzisiejszych czasów. Można ich używać w każdej sytuacji: w domu, pracy czy też na treningu. Jest to niesamowicie oszczędna forma, a także ekologiczna. Jedna plastikowa butelka rozkłada się kilka tysięcy lat. Nie dość, że podreparujemy domowy budżet to na dodatek przyczynimy się do ratowania naszej planety Ziemi.