Uzdrowiska sudeckie zapraszają – bogata baza noclegowa

Sudety to nie tyko polska mekka turystyczna – to również oaza uzdrowiskowa. Na terenie gór mieszczą się liczne kurorty, których istnienie oraz popularność sięga jeszcze czasów średniowiecza. Dobroczynny wpływ na zdrowie chorych oraz rekonwalescentów ma tutejszy mikroklimat oraz radoczynne, bogate w dwutlenek węgla i minerały – wody.

Leczenie, turystyka, odpoczynek w wygodnych pokojach

pokoje kudowa zdrójW sudeckich kurortach można leczyć różnorodne schorzenia – od dolegliwości skórnych, trawiennych, układu krwionośnego i oddechowego począwszy, a na stanach pourazowych, reumatoidalnych oraz depresji skończywszy. Badania naukowe potwierdzają m.in. znakomite działanie przeciwbólowe, wzmacniające oraz uodparniające słynnych szczaw i radonów. Terapie najczęściej stosowane to kąpiele, przebywanie w grotach solnych oraz po prostu spożywanie. Rekonwalescencję można odbyć nie tylko w sanatoriach. Na pacjentów i wczasowiczów czekają ładne i bardzo wygodne noclegowe pokoje Kudowa Zdrój, Polanica, Duszniki, Świeradów czy Szczawno zachęcają do odwiedzin ogromną bazą hotelarską oraz agroturystyczną. Przybyli mogą skosztować świetnej gastronomii zarówno polskiej, jak i czeskiej. Zwiedzający oraz pacjenci mają dostęp do zróżnicowanych ofert cenowych oraz jakościowych. Wszystko zależy od preferencji, upodobań oraz finansowych możliwości i założeń. W czasie terapii można udać się na malownicze łono natury lub nawet na zakupy do „pobliskich” Czech.

Sudety to nie tylko niepowtarzalne Góry Stołowe z niezwykłym Szczelińcem, malownicza Śnieżka, teren niekończących się wędrówek, pięknych górskich lasów, krystalicznie czyste stawy i jeziora, lecz także miejsce uzdrowiskowe. Skuteczne działanie lecznicze miejscowych wód potwierdzają badania naukowe oraz zadowolenie przybywających tu licznie pacjentów.