Tytanowe wyroby jubilerskie

Dzięki Williamowi Gregorowi d 1791 roku możemy korzystać z tytanu w różnych dziedzinach przemysłowych, a w tym i w jubilerstwie. Biżuteria tytanowa cechuje się nie tylko unikatowym wyglądem, ale również ponadprzeciętną wytrzymałością oraz innymi cechami, z którymi warto się zapoznać. To doskonały wybór na obrączki ślubne.

Biżuteria ślubna z tytanu

tytanowe obrączkiW życiu wielu z nas następuje ten moment, gdy chcemy zawrzeć związek małżeński z osobą, która jest dla nas przyjacielem, kochankiem i największym wsparciem. Dlatego decydując się na obrączki ślubne powinniśmy też zwrócić uwagę na tytanowe obrączki. Tytan znany jest nam już od paru wieków, jednak dopiero w ostatnich latach zauważyliśmy jak wiele pozytywnych cech ma biżuteria tytanowa. Jest ona doskonałym wyborem dla alergików, gdyż nie wchodzi w reakcje z innymi materiałami. W związku z czym nie powinniśmy zauważyć wystąpienia reakcji kontaktowych czy też innych objawów alergicznych. To też bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne materiał. Nie zmienia swojego koloru ani właściwości z czasem. Dodatkowo jest banalnie prosty w czyszczeniu i nie wymaga specjalistycznych środków do tego. Bardzo ważna będzie wiadomość, iż jest niemal 45% lżejszym metalem od złota czy srebra. Przy okazji nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć tytan z innymi stopami metalowymi. To unikatowy metal, który będzie się pięknie prezentował na naszych dłoniach.

Jednym z ciekawszych metali używanych do produkcji biżuterii, a w szczególności biżuterii małżeńskiej, jest tytan. Ma on niesamowitą wytrzymałość, nie alergizuje użytkownika, a przy tym doskonale wygląda. W związku z tym warto zainteresować się zakupem obrączek wykonanych z tego stopu metalu. Będziemy nadzwyczajnie zadowoleni z tego wyboru.