Trwała i ergonomiczna obudowa pilarki tarczowej

Jednym z najczęściej używanych urządzeń w warsztatach jest pilarka tarczowa. Obecnie na polskim rynku znajdują się bardzo dobre urządzenia, które można kupić już za kilkaset złotych. Wytrzymała pilarka tarczowa marki Hitachi kosztuje nieco ponad 400 zł i na pewno zadziwi użytkownika swoją niezawodnością.

Większa średnica tarczy i głębokość cięcia

hitachi c7ssW pilarce tej znajdują się silniki, które są odporne na duże obciążenia w trakcie pracy. Pilarki tarczowe przeznaczone są do cięcia różnego rodzaju materiałów. Najczęściej pilarką tarczową cięte jest drewno, ale wybór materiału wiąże się też z wyborem odpowiedniej tarczy. Istnieją tarcze, które można dokupić do pilarki, a które przeznaczone są do cięcia innych materiałów niż drewno. Obecnie popularnością cieszy się model hitachi c7ss, który różni się znacznie od swojego poprzednika C6SS. Ma on nie tylko większą średnicę tarczy. Model ten charakteryzuje się również większą głębokością cięcia materiału. Głębokość cięcia przy 90 stopniach wynosi 68 mm, a przy 45 stopniach 46 mm. Są to bardzo dobre parametry, które zapewniają, że pilarka spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Obudowa pilarki tarczowej jest trwała i ergonomiczna. Ponadto moc silników wynosi aż 1050 W. W pilarce znajduje się też wyłącznik świadomego uruchamiania, który zapewnia bezpieczeństwo w trakcie pracy. Poza tym warto wspomnieć, że pilarka tarczowa posiada specjalne zabezpieczenie przeciwpyłowe.

Długość całkowita pilarki wynosi 291 mm. Masa pilarki wcale nie jest duża, bo wynosi zaledwie 3,4 kg. Taka masa umożliwia pracę ręczną bez większego zmęczenia. Pilarka wykonuje 5500 obrotów w ciągu jednej minuty. Do wyposażenia podstawowego pilarki tarczowej należy klucz Hex, jedna prowadnica cięcia równoległego i oczywiście jedna tarcza do cięcia.