Tanie panele wysokiej jakości

Wymiana podłogi w mieszkaniu kojarzy się nam z czasochłonnym i kosztownym zabiegiem. Sam wybór odpowiedniego materiału do kuchni, łazienki czy przedpokoju wydaje się być bardzo trudny, ponieważ posadzka w tych pomieszczeniach musi być odporna na działanie wody. Lepiej wybrać panele czy kafle?

Winylowe panele w całym mieszkaniu

luksusowe podłogi winyloweJeszcze kilka lat temu firmy produkujące luksusowe podłogi winylowe w Polsce nie istniały, a tanie rozwiązania kojarzyły się z niskiej jakości linoleum ze szkolnej sali gimnastycznej. W ostatnich czasach alternatywa w postaci paneli wykonanych z trwałego winylu zyskała wyjątkową popularność, a przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji wysokiej jakości podłóg tego typu stale przybywa. Wyjątkowym atutem winylowej podłogi jest jej odporność na ścieranie, antystatyczność, łatwość w utrzymaniu czystości, a także wyciszenie dźwięków kroków. Warto zastanowić się nad rodzajem zakładanej podłogi, ponieważ wszystko zależy od tego w jakim pomieszczeniu planujemy ją zainstalować. W sypialniach możemy pozwolić sobie na cieńsze odpowiedniki, gdyż podłoga nie jest tam narażona na wysoki ruch. Sprawa wygląda zupełnie inaczej jeśli zabieramy się za remont lokalu gastronomicznego – wówczas, podłoga powinna być grubsza i trwalsza. W klasyfikacji tego typu materiałów mamy do dyspozycji sześć gatunków funkcjonalności – 21, 22, 23 oraz 31, 32, 33, gdzie pierwsza liczba oznacza użyteczność w mieszkaniu lub w pomieszczeniu użyteczności publicznej, a druga liczba opisuje poziom natężenia ruchu (1 – niski, 2 – średni, 3 – wysoki). 

Obecnie mamy do dyspozycji ogromny wybór różnego rodzaju podłóg które oferują świetne imitacje drewnianych desek, ceramicznych kafli, żywicy czy dekoracyjnych płytek mozaikowych. W zależności od natężenia ruchu możemy wybrać panele o niższych lub wyższych parametrach.