Szybkie usunięcie subitu z podłogi

Postanowiłam na swojej podłodze w korytarzu położyć nowe kafelki. Dotychczasowa podłoga jaka była to panele drewniane. Wiecie takie stare panele, które były położone dobre kilka lat temu. Muszę zabrać się do zdjęcia starej podłogi i przyszykowania podłoża do kafelek.

Starcie subitu z podłogi

usuwanie subitu warszawaPierwszym etapem prac nad położeniem nowej podłogi jest usunięcie starej. Po pierwsze musiałam zdjąć stare deski. Wcale to nie były aż takie trudne. Wystarczyło podważyć panele drewniane i użyć trochę siły i gotowe. Kiedyś nieco inaczej kładziono podłogi. Przede wszystkim używano kleju do umocowania podłogi. Na moje szczęście klej już tak nie trzymał. Po zdjęciu starych paneli zostało teraz usunięcie subitu, czyli tego kleju za pomocą którego podłoga była umocowana. Dobry sprzęt pozwoli na łatwe usuwanie subitu warszawa jest sporym miastem i na moje szczęście jest taki sklep, gdzie mogłam kupić maszynę do usunięcia subitu. Wcale nie była ona aż taka droga, a na pewno się jeszcze przyda. A jak nie to można ją po prostu sprzedać komuś. Znajdzie się na pewno ktoś kto ją kupi. Ale wróćmy do usuwania tego subitu. Maszyna się sprawdziła rewelacyjnie. Cały subit został usunięty z podłogi. Dzięki temu mogłam przygotować podłoże pod kafelki. Trochę podłoga była nierówna, więc trzeba było wyrównać to betonem. Dużo nie trzeba było. Po dwóch dniach można było już układać kafelki. Końcowy efekt był świetny. Kafelki było bardzo dobrze ułożone. Wybrałam takie w kolorze jasnego brązu i delikatnym wzorem po brzegach kafelek. to bardzo ładny wzór.

W korytarzu postanowiłam wymienić podłogę. Miałam tam stare panele drewniane, które oczywiście były przyklejone na klej, czyli na taki subit, który po zdjęciu paneli musiałam usunąć. Ręcznie mogło by mi to zająć sporo czasu, ale kupiłam specjalną maszynę, która zresztą nie była zbytnio droga i za jej pomocą mogłam usunąć subit bez większych problemów.