drukarki fiskalne

Szkolenie z zakresu kas i drukarek fisklanych

Gdy szukałem pracy nie sądziłem nigdy, że jakiejkolwiek firmie będzie chciało się wysyłać mnie na kilkudniowe szkolenia, opłacać mi pokoje w hotelach oraz obiady w restauracjach. O dziwo tak się właśnie stało, gdy udało mi się wreszcie znaleźć pracę w moim rodzinnym Wrocławiu.

Drukarki fiskalne i materiał do nauki

drukarki fiskalneSerwis kas fiskalnych który mnie zatrudnił stwierdził, że woli wysłać mnie do centrali do stolicy, bym tam dowiedział się wszystkiego na temat kas i drukarek fiskalnych, dzięki czemu przy skumulowaniu materiału, którego muszę się nauczyć, zajmie to znacznie mniej czasu. Podobała mi się ta opcja – w końcu kasy fiskalne nie mogą być jakoś szczególnie skomplikowane, prawda? Wyobrażałem sobie, że będzie to raczej przyjemny wypoczynek. Nie mogłem mylić się bardziej. Pierwszego dnia tłukli mi do głowy wszystko, co miało mi się przydać w pracy jako sprzedawca. Musiałem wiedzieć wszystko na temat tego jakie kasy i drukarki fiskalne są sprzedawane w naszym punkcie, wszystko na temat producentów, cen, możliwych zniżek, gwarancji, atramentów i tuszów. Na koniec dnia czekał mnie egzamin, w związku z czym notowałem wszystko co tylko mogłoby mi się przydać. Byłem jednym z siedmiu uczestników – nasza firma posiadała serwisy kas fiskalnych na terenie całego kraju. Egzamin okazał się być stosunkowo prosty – każdy uczestnik zdał go bez problemu. Drugi dzień był już jednak znacznie trudniejszy – głównym tematem była legalizacja wag. Była to usługa, którą pobocznie realizował nasz serwis. Pomimo tego, że generalnie miałem tam pracować jako zwykły kasjer-sprzedawca, to musiałem wiedzieć wszystko również na temat legalizacji.

Podstawą była wiedza na temat tego, jak funkcjonują wagi platformowe. Egzamin z tego zagadnienia był już nieco trudniejszy, ale udało mi się go zdać. Gdy wróciłem do pracy do Wrocławia w serwisie teoretycznie wiedziałem już wszystko – teraz przyszła już tylko pora na praktykę.

Więcej wie firma Kumiega Wagi z Wrocławia, ulica Krzemieniecka 19