Szkolenia bhp dla każdego

 

Od roku pracuję w jednej fabryce zajmującej się produkcją mebli i dekoracji do wnętrz. Bardzo mi się podoba moja praca, choć bywa ciężko. Zanim podjęłam pracę na tym stanowisku to musiałam przejść szkolenie bhp oraz badania lekarskie odnośnie braku przeciwwskazań do wykonywania zadań w szkodliwym środowisku.

Szkolenia okresowe są niezbędne

profesjonalne szkolenia okresowe bhp w ŁodziByłam zatem bardzo zdziwiona, że znowu muszę iść na szkolenie bhp. Myślałam, że to jakaś pomyłka i chodziło o kogoś innego. Okazało się, że rok wcześniej byłam na szkoleniu wstępnym a teraz mamy profesjonalne szkolenia okresowe bhp w Łodzi. Jako że pracujemy w warunkach szkodliwych na produkcji to co roku musimy przejść dodatkowo krótkie szkolenie okresowe. To by wiele wyjaśniało. Na szczęście nie miałam złych wspomnień z tych szkoleń. Prowadziła je miła pani, która szybko wszystko wyjaśniała i szkolenie błyskawicznie się skończyło. Nie było tak jak w innych miejscahc, że godzinami się siedzi na nudnych wykładach i nie ma na nich nic praktycznego. Szkolenia okresowe z bhp nie były też takie straszne. Jesteśmy już doświadczonymi pracownikami, więc wiemy co i jak i jedynie musimy iśc na wykład, dowiedzieć się czy coś się zmieniło i tyle. Wykładowca był inni już w zeszłym roku, ale także był kompetentny i dobrze wszystko tłumaczył. Sprawdził też nasze warunki pracy i to gdzie pracujemy, czy jest to zgodne z normami bhp. Samo szkolenie było krótkie i treściwe. Podpisaliśmy papiery o odbyciu szkolenia i gotowe. Można było od razu wrócić do pracy przy taśmie.

W przyszłym roku zapewne też będziemy musieli przejśc przez takie szkolenie, ale teraz wiem, że to nic strasznego. Ot taka przerwa w pracy i krótki wykład, nic więcej. Zawsze można się na nim czegoś ciekawego dowiedzieć, albo odpoczać od produkcji.