Sprzedaj stare monety i znaczki w skupie

Wiosenne porządki na strychach, w starych szafach itp. mogą przynieść nam spore niespodzianki. Nietrudno wtedy o znalezienie starych przedmiotów, które są dla nas bezużyteczne i tylko zagracają nam dom. To, co dla jednych może być cenną pamiątką, dla innych będzie zbędnym gratem do wyrzucenia. Warto jednak przemyśleć chęć bezmyślnego pozbycia się starych znalezisk. 

Skupy pozwalają nam zarobić na starych monetach

skup monet bydgoszczNajczęściej przy robieniu porządków w tak zwanych graciarniach(przykładowo- strych), znajdujemy przedmioty typu stare monety, listy, pocztówki, zaśniedziałe platery, zastawy stołowe czy narzędzie, z którymi nic teoretycznie nie da się już zrobić. W Bydgoszczy zorganizowano w zeszłym miesiącu w sieciówce skupów akcje pod nazwą „Przynieś, co znalazłeś i zarób”. Okazuje się bowiem, że znalezione przy porządkach rzeczy mogą być cennymi antykami lub pożądanym przez kolekcjonerów obiektami. I tak na przykład w skupie monet, srebra i złota może okazać się, że stara biżuteria czy monety wrzucą do naszej kieszeni sporą gotówkę. Ta sama sytuacja jest w przypadku znaczków pocztowych. Istnieją znaczki, za które filateliści dali by sobie głowę uciąć. Właściciele skupów są tego świadomi, dlatego hojnie płacą za rzadkie okazy. To, co więc dla nas jest bezużyteczne, dla innych może okazać się cennym skarbem. Warto więc, przy okazji każdych porządków, odwiedzić z naszym znaleziskami dowolny skup i dowiedzieć się, czy jesteśmy w stanie coś zarobić.

Jak widać zwykłe porządki mogą okazać się ciekawą opcją na zarobienie dodatkowej gotówki. Wystarczy nie bagatelizować starych znalezisk, tylko udać się do skupu i poprosić o ewentualną wycenę. Mówi się, że nie wszystko złoto, co się świeci. I jest w tym dużo prawdy. Pewne przedmioty mają wartość czystko kolekcjonerską, a wartość ta jest dość spora. 

Sprawdź sklepkolekcjonerski.com ofertę