Sposób ogrzewania ciała w saunie na podczerwień i saunie suchej

Wizyta w saunie może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Często jest to tylko kilkunastominutowa wizyta. Dlatego części bywalcy saun zastanawiają się nad zainstalowaniem sauny we własnym domu lub w ogrodzie. Takie rozwiązanie wcale nie jest drogie, a przynosi naprawdę wiele korzyści.

Temperatura panująca wewnątrz sauny na podczerwień

sauna na podczerwień cenaDość często wybieraną sauną jest sauna na podczerwień. Warto wiedzieć, w jaki sposób sauna infrared jest w stanie ogrzać ludzkie ciało do odpowiedniej temperatury. Okazuje się, że promieniowanie podczerwone jest w stanie głęboko wnikać w ciało człowieka. Dzięki temu dochodzi do ogrzania głębiej położonych tkanek. Tu nie korzysta się z wcześniejszego ogrzewania powietrza. Tradycyjne sauny suche ogrzewają ciało poprzez powierzchnię skóry, co niestety jest mniej efektywne. Podczerwień działa znacznie szybciej i skuteczniej. Jeśli chodzi o takie szczegóły jak sauna na podczerwień cena, to koszt jednoosobowej sauny montowanej w domu jednorodzinnym to kwestia kilku tysięcy złotych. Już za 3 tys. zł można zamontować we własnym domu naprawdę dobrą saunę na podczerwień, która będzie spełniać swoje zadania. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiej sauny, warto wiedzieć, jaka temperatura panuje w jej środku. Są schorzenia, które wykluczają korzystanie z sauny. Otóż okazuje się, że w saunie na podczerwień temperatura wcale nie jest bardzo wysoka.

Najczęściej panuje w niej od 35 do 65 stopni Celsjusza. Wszystko dzięki temu, że nie dochodzi do nagrzewania powietrza, ale ciało jest nagrzewane bezpośrednio. Zupełnie inaczej jest w tradycyjnych fińskich saunach suchych, gdzie temperatura wewnątrz sauny może wynosić nawet 80 stopni Celsjusza. Taka temperatura wyklucza z korzystania z sauny osoby, które mają jakiekolwiek problemy związane z układem krążenia.