Specjalistyczna rozdzielnica budowlana

Miejsca takie jak osiedla, centa miast czy obiekty handlowe mają stały dostęp do energii elektrycznej, gdy jest ona im niezbędna do codziennego funkcjonowania. Zupełnie inaczej jest w przypadku targowisk, przeróżnych imprez plenerowych czy place budowy.

Do czego służą rozdzielnice budowlane?

rozdzielnica budowlana pceEnergia elektryczna jest niezbędna każdemu z nas do codziennego funkcjonowania. W każdym budynku jest wykonana stosowna instalacja, która pozwala na bezpieczne korzystanie z niej, jednak nie wszędzie tak jest. Zwłaszcza jeżeli chodzi o miejsca, gdzie konieczny jest tymczasowy dostęp do prądu. Mowa tu jest przede wszystkim o targowiskach, bazarach, festiwalach czy placach remontowych. Są to miejsca, które nie mają możliwości podłączenia sprzętu do gniazdka elektrycznego, zatem jest tu potrzebna rozdzielnica budowlana PCE. Jest to urządzenie, które zasila w energię elektryczną miejsca, gdzie występuje tymczasowe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Rozdzielnice mogą być stosowane w budynkach, jak również na otwartej przestrzeni. Przede wszystkim posiadają specjalne zabezpieczenia przed przegrzaniem i zwarciem oraz porażeniem prądem. Dostępne są różne modele rozdzielnic, które są w stanie dostarczyć różną ilość amperów. Ponadto dysponują różnymi rodzajami gniazdek, które sprawdzają się przy tego typu okolicznościach. Jeżeli chodzi o sam wygląd rozdzielnicy budowlanej, to może ona mieć plastikową lub metalową obudowę z najmniej czterema, a najwięcej z dziesięcioma gniazdkami zasilającymi.

Przeważnie rozdzielnice budowlane są na wyposażeniu wielu firm budowlanych, gdyż są one niezbędne do prowadzenia prac w terenie. Podobnie jest w przypadku organizatorów imprez plenerowych czy osób ich obsługujących, ponieważ bez prądu się one nie odbędą.