Solidne i nowoczesne elewacje

Budując swój wymarzony dom za każdym razem dążymy do tego by wyglądał on bardzo estetycznie ale oczywiście z zachowaniem pełnej funkcjonalności. Jedną z kwestii bardzo istotnych jest dobranie właściwych materiałów budowlanych stosowanych na elewacjach. Jednym z takich materiałów, który od pewnego czasu stał się bardzo popularny jest płyta włókno-cementowa.

Fasady piękne i wytrzymałe

elewacje z płyt włókno cementowychZdecydowanie najważniejszą kwestią związaną z fasadami jest ich funkcjonalność. Nie ulega to oczywiście najmniejszej wątpliwości. Drugą niezwykle istotną kwestią jest estetyka. Materiałem łączącym te dwa ogniwa jest wspomniana już wcześniej płyta włókno-cementowa. W pierwotnym założeniu płyty te produkowane były z myślą o poszyciach dachowych. Dopiero z biegiem lat odkryto, że materiał ten świetnie sprawdzi się również na ścianach. Dlatego dziś elewacje z płyt włókno cementowych są tak popularne. Materiał ten jak sama nazwa wskazuje wykonany jest z włókien. W ich skład wchodzą głównie takie składniki jak: celuloza oraz alkohol poliwinylowy. Całość wzmacniana jest cementem portlandzkim, który najczęściej stanowi 65-90% całego materiału. Cement ten ma zadanie spajać całą strukturę i sprawiać by była odporna na różne czynniki atmosferyczne. Skoro już o tym mowa to warto zaznaczyć, że płyty włókno cementowe są bardzo odporne zarówno na silne mrozy jak i duże nasłonecznienie. Nie pękają pod wpływem temperatur oraz nie wchłaniają wilgoci co jest niezwykle istotne.

Ogólnie rzecz biorąc płyty włókno cementowe idealnie nadają się zarówno do pokrywania płaskich dachów jak również do tworzenia estetycznych, nowoczesnych elewacji. Materiał ten jest niepalny, nie poddaje się również grzybom,pleśni czy korozji. Dodatkowo istotną jego zaletą jest to, że nie zmienia się on z biegiem lat.