Skuteczne serum nawilżające

Nasza skóra pod względem powierzchni jest największym organem, który każdego dnia jest narażony na działanie szkodliwych czynników. Przede wszystkim ulega ona wysuszeniu pod wpływem działania promieni słonecznych, klimatyzacji czy twardej wody.

Co szybko nawilży skórę?

serum nawilżającePodstawą zdrowej skóry jest odpowiednio dobrana pielęgnacja, która sprawi, że zostanie utrzymana równowaga. Istnieje kilka rodzajów skóry, z czego każdy wymaga innego traktowania. Jednak bez względu czy mamy cerę suchą, tłustą, wrażliwą czy trądzikową, to zawsze będzie jej potrzebne skuteczne nawilżenie. Na co dzień warto stosować lekkie lub o bogatej konsystencji kremy nawilżające, a na noc stosować serum nawilżające. Oczywiście dobór kosmetyków musi też być dopasowany do pory roku, ponieważ temperatura powietrza na duże znacznie. W sprzedaży znajdziemy sera do stosowanie na dzień i na noc, ale jak wiadomo skóra intensywnie się regeneruje w czasie snu, zatem lepiej jest je nakładać przed pójściem do łóżka. Serum przeważnie ma lekką, żelową konsystencję, która szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Idealnym składnikiem takiego serum jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym środkiem nawilżających skórę. Uzupełnia on poziom nawilżenia w głębokich warstwach skóry oraz ją delikatnie wygładza i napina, przez co staje się widoczniej młodsza. Warto zachować konsekwencję w stosowaniu serum, ponieważ spektakularne efekty pojawiają się po przynajmniej kilku tygodniach stosowania. W razie potrzeby, serum można nakładać pod krem na dzień.

Ze względu na duże stężenie cennych składników i witamin, sera nawilżające mogą sporo kosztować, ale za to są skuteczne. Najlepsze będą te, które mają całkowicie naturalny skład, ponieważ są one bezpieczne, ale też ich znajdziemy najmniej na rynku.