Składany fotelik samochodowy

Zakupując odpowiedni fotelik samochodowy dla naszego dziecka, zależy nam na kilku zasadniczych jego cechach. Oczywiście, priorytetem dla każdego rodzica będzie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo dziecka. Dobrze jednak, jeśli wybrany przez nas fotelik będzie również wygodny – dla dziecka i dla nas. Z tego też powodu szukamy produktu, który zajmie niewiele miejsca.

Niesamowite foteliki BabySafe

babysafe chartBabySafe to polska firma z powodzeniem produkująca już od wielu lat foteliki samochodowe. Ze względu na swoje doświadczenie, pozwalają sobie na ciekawe innowacje, które mają pomóc rodzicom dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo dziecka, ale też pozytywnie wpłynąć na wygodę użytkowania fotelika. Jedną z tego typu innowacji zastosowano w foteliku BabySafe Chart, który możemy złożyć, pomniejszając jego wielkość, a co za tym idzie, zajmowaną przezeń przestrzeń. Składanie fotelika jest równie łatwe, co jego montowanie w samochodzie. To drugie polega na ustawieniu fotelika w odpowiednim miejscu kanapy – tak by zagłówek kanapy nie kolidował z zagłówkiem fotelika. Następnie należy maksymalnie docisnąć fotelik do kanapy samochodowej. Posadzone w foteliku dziecko przypinamy przy pomocy trzypunktowego pasa bezpieczeństwa, prowadząc go przez wyznaczone, czerwone miejsca. Po zapięciu pasa należy go odpowiednio naciągnąć na dziecku. Składanie fotelika przypomina trochę składanie fasonowego pudełka i jest niezwykle intuicyjne.

Fotelik w złożonej postaci przyda się nam na pewno w chwili, gdy będziemy musieli go przenieść w inne miejsce lub zmieścić go, wraz z licznymi bagażami, w naszym stosunkowo niewielkim bagażniku. Przeznaczeniem fotelika jest użytkowanie go aż do 12 roku życia dziecka, więc w formie rozłożonej może być nieporęczny w wielu sytuacjach.