Silnik umożliwia napęd urządzeń wykonawczych

Produkcja różnego rodzaju wyrobów wymaga zastosowania napędów, które będą w stanie zasilać urządzenia wykonawcze. Do tego celu przeważnie wykorzystywane są silniki prądu stałego lub przemiennego. Ich zasada działania opiera się na przetwarzaniu energii elektrycznej na użyteczną energię mechaniczną.

Podział silników ze względu na parametry

silniki ac motorenDoprowadzając napięcie zasilania do silnika ten zaczyna obracać wałem wyjściowym na którym przeważnie zamocowany jest element wykonawczy. W ten sposób wykonywana jest praca, która może zostać wykorzystana w procesach przemysłowych. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie silnikami zarówno prądu stałego (DC) jak i przemiennego (AC) jest stale na bardzo wysokim poziomie. Obecnie stosowane są silniki zaawansowane technologicznie, które przetwarzają energię w efektywny sposób obniżając jej zużycie przy tej samej pracy. Przykładem mogą być chociażby silniki ac motoren, które są świetnym przykładem zaawansowania technologicznego w zakresie przetwarzania energii i napędu układów. Marka AC-Motoren GmbH jest jednym z największych potentatów w branży silników elektrycznych. Firma ta oprócz silników w ofercie posiada również przemienniki częstotliwości. Warto dodać, że w ofercie firmy znaleźć można między innymi silniki niskonapięciowe oraz średnio czy wysokonapięciowe. Rodzaj zastosowanego silnika jest uzależniony od wymaganej mocy oraz instalacji.

Firma AC-Motoren GmbH produkuje również silniki w wykonaniu przeciwwybuchowym co umożliwia ich zastosowanie w najbardziej wymagających środowiskach pracy. Przykładem może być chociażby górnictwo czy przepompownie substancji niebezpiecznych. Urządzenia tego producenta posiadają wszelkie niezbędne dokumenty potwierdzające ich wysoką jakość wykonania. Właśnie dlatego coraz więcej firm interesuje się dystrybucją produktów tej firmy.