Salon kosmetyczny może być zajęty

Coraz popularniejsze stało się wykonywanie różnego rodzaju zabiegów w domu. Same chcemy sobie urządzać domowe salony piękności, same chcemy o siebie zadbać.

Salon kosmetyczny ma profesjonalne kosmetyczki

salon kosmetycznyUważamy, że wiemy co dla nas dobre, a poza tym, wiele zabiegów wymaga jedynie odpowiedniego kosmetyku i gotowe. Nie znaczy to jednak, że każdy salon kosmetyczny w Poznaniu będzie od dzisiaj świecił pustkami, co to, to nie. Profesjonalne kosmetyczki, manicurzystki, masażystki nadal będą miały pracy pod dostatkiem. Makijaż permanentny sam się nie zrobi, zmarszczki same się nie usuną, masażu samemu sobie wykonać nie można, chyba, ze to będzie tylko masaż stóp. Mezoterapia igłowa to też zadanie dla fachowych kosmetologów. Jednak są takie zabiegi, do których potrzeba nam jedynie kilku kosmetyków, czy drobnego sprzętu, żeby osiągnąć taki etap jak w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Takim zabiegiem jest manicure hybrydowy. Teraz każda kobieta może taki wykonać. Od czego zacząć? Na pewno najpierw dobrze, czyli równo spiłować paznokcie, wyrównać ich płytkę i dobrze odtłuścić za pomocą specjalnego płynu i wacika. Potem nakładamy warstwę bazową, czyli warstwę pod lakier właściwy. Następnie nakładamy dwie warstwy lakieru kolorowego, a potem warstwę zabezpieczającą. Po każdym nałożeniu warstwy musimy ją naświetlić lampą UV, dzięki czemu lakier nabierze trwałości.

Taki manicure hybrydowy to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, by regularnie malować sobie paznokcie. To także dobry wybór przed wyjazdem na wakacje, podczas którego nie chcemy myśleć o swoich dłoniach, a dzięki trwałemu manikiurowi mamy z głowy ten problem. Warto zainwestować w domowy zestaw do takiego manikiuru, żeby zawsze cieszyć się dobrym wyglądem paznokci.