Rusztowania elewacyjne we Wrocławiu

W ostatnie wakacje wybraliśmy się z całą rodziną na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia. Wprawdzie w tym wyjątkowym mieście już byłam kilka razy, ale ostatni raz miał miejsce ponad dziesięć lat temu, czyli dość dawno. Bardzo chciałam się tam wybrać, ponieważ wiem jak to miasto w tym czasie rozwinęło się, powstało także wiele nowych inwestycji.

Zastosowanie rusztowań w zabytkowych elewacjach

rusztowania elewacyjne wrocławI nie mam tu na myśli jedynie nowo-powstających, nowoczesnych budynków, ale również, że Wrocław jest miastem zabytkowym, gdzie cennych dzieł architektonicznych z dawnych epok z pewnością nie brakuje. Jakiego typu to budynki? We Wrocławiu nie brakuje kilkusetletnich kościołów, pałaców czy kamienic. To właśnie na przykładzie tych ostatnich doskonale widać jak miasto oraz jego urzędnicy dbają o własne zabytki. Gdy z całą rodziną wybraliśmy się na spacer po wrocławskiej starówce, nie dało się nie zauważyć jak wiele kamienic, zarówno barokowych, jak i secesyjnych jest aktualnie w konserwacji bądź renowacji. Na niektórych kamienicach całą ścianę zajmowały rusztowania elewacyjne Wrocław pod tym względem jest pionierem. Najbardziej w pamięć zapadły mi niezwykle okazałe kamienice mieszkalne w stylu barokowym, które liczą sobie kilka wieków. Niektóre z nich liczyły sobie wiele kondygnacji, sprawiając naprawdę monumentalne wrażenie. Po takim spacerze po wrocławskim starym mieście trochę poczytałam o rusztowaniach elewacyjnych. 

Stosowane są one w przypadku prac budowlanych, które odbywają się na zewnątrz. Przydają się nie tylko podczas powstawania nowych budynków, renowacji już istniejących, ale również w przypadku prac dociepleniowych. To jeden z tych elementów, które w znacznym stopniu usprawniają prace budowlane oraz konserwatorskie.