Rozwijające przytulanki dla najmłodszych

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z roli zabawek w życiu dziecka. Już od najmłodszych lat są one głównym zajęciem dzieci. Wiele rodziców wie, że zabawkami mogą bawić się nie tylko dzieci, które samodzielnie siedzą czy chodzą. Zabawki dla najmłodszych są odpowiednie już dla dzieci w wieku kilkunastu tygodni.

Zabawki dla niemowląt

przytulanki sensoryczneDzięki okresom sensytywnym wiemy, że dzieci przechodzą pewne fazy w swoim rozwoju, w czasie których są szczególnie podatne na działanie pewnych bodźców. Dużą wagę odgrywa tutaj obserwacja własnego dziecka i serwowanie mu odpowiednich narzędzi do rozwoju. Takimi są na przykład przytulanki sensoryczne. Bezpieczne dla niemowląt w wieku kilkunastu tygodni zabawki „edukacyjne” zajmują ich uwagę, jednocześnie rozwijając wiele niezbędnych umiejętności. Przytulanki sensoryczne mogą mieć różne formy; najczęściej są to kostki, pluszaki w kształtach zwierząt czy maty z wieloma ciekawymi „stacjami” sensorycznymi. Ideą zabawek sensorycznych jest to, by dziecko ćwiczyło na nich swoją motorykę małą. Na zabawkach jest wiele wstążeczek, sznurków, szeleszczących elementów, które pobudzają wyobraźnię dziecka i ciekawość odkrywania nowych sposobów zabawy. Odstające elementy przykuwają uwagę dziecka nawet na wiele godzin, co może być niemałą pomocą przy opiece nad niemowlęciem. Często zabawki te mają też element gryzaka, który świetnie sprawdzi się dla dzieci po szóstym miesiącu życia, które zaczynają ząbkować.

Przytulanki edukacyjne są łatwo dostępne w każdym sklepie zabawkowym. Różnorodność kształtów i materiału, z jakiego zostały wykonane pozwoli na swobodny wybór tych najbardziej odpowiednich. Takie przytulanki są też niezwykle praktycznym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców, na każdą okazję, a w szczególności na roczek.