Rozeta dla mamy

Moja mama poprosiła mnie o wykonanie jej dużej rozety na sufit. Miałam zdolności artystyczne i nawet skończyłam kierunek studiów w tym kierunku. Dobrze wiedziałam, jak to zrobić i chciałam to wykonać w drewnie, żeby wyglądało to wyjątkowo. Chciałam, żeby jej się podobało, bo to w końcu miało wisieć w centralnej części sufitu w salonie.

Ręcznie robione rozety dekoracyjne

duże rozety drewnianeDo wykonania rozety zakupiłam w tartaku spory kawał drewna. Poprosiłam panów od razu, żeby wyciął mi z tego spore koło. Chciałam chociaż trochę ułatwić sobie pracę a wycięcie tego koła zajęło by mi pewnie 1/3 czasu pracy. Miły pan w tartaku wyciął je tak idealnie, że ja sama bym tego lepiej nie zrobiła. W domu od razu zabrałam się za wykonanie mojej pracy. Duże rozety drewniane to dość dużo pracy, ale wiedziałam, że dam sobie rade. Musiałam dla mojej kochanej mamusi. Narysowałam sobie projekt rozety z mikro szczegółami, miała być bardzo duża i bardzo ozdobna. Robiłam ją dość długo, ale to dlatego że też musiałam chodzić do mojej pracy zawodowej. Jednak i tak myślałam, że wykonanie tej rozety będzie bardziej pracochłonne, może dlatego że dawno nie robiłam nic z prac manualnych. No ale po kilku tygodniach udało mi się stanąć na wysokości zadania. Wyrobiłam się akurat tak że mama skończyła remontować mieszkanie i zostało je tylko ozdobić do końca.

Gotową rozetę przywiozłam jej do domu starannie owiniętą folią, żeby nic się nie u szczerbiło w trakcie transportu. Poprosiłam panów robotników, którzy jeszcze byli u mojej mamy w domu o pomoc we wniesieniu jej do góry, bo była dość ciężka i delikatna. Panowie wnieśli i od razu zabrali się za montowanie jej na suficie, bo bez niej nie mogli zamontować lampy sufitowej. Poczekałam na koniec prac, bo chciałam zobaczyć efekt końcowy.