Rodzaje papieru do plotera

Przed zakupem plotera do drukarki atramentowej lub kopiarki kserograficznej ważne jest, aby zrozumieć kilka specyfikacji związanych z rozmiarami rolki plotera. Typ papieru potrzebnego do pracy w ploterze zależy od konkretnego modelu drukarki wielkoformatowej lub kopiarki kserograficznej, która będzie używała papieru.Oto kilka specyfikacji, które należy wziąć pod uwagę.

Istnieje wiele różnych rozmiarów papieru do plotera

papier do ploteraSzerokość rolki – szerokość rolki papieru plotera jest pierwszą liczbą w specyfikacji. W Polsce szerokości rolki plotera są wyrażone w centymetrach. Popularne szerokości rolki dla ploterów szerokokątnych to 11, 17, 18, 22, 24, 30, 34, 36 i 42 centymetrów. Długość rolki papieru plotera wyrażona jest w metrach; papier do plotera jest zazwyczaj sprzedawany w długościach 50, 100 i 150 metrów, więc nie musisz przestać ładować papieru podczas pracy, w której drukujesz wiele kopii lub zestawów rysunków. Cięższe lub grubsze papiery lub przezroczyste folie do specjalnych zastosowań są zwykle sprzedawane w rolkach o długości od 30 do 45 metrów. Rozmiar rdzenia odnosi się do średnicy rury kartonowej, na której jest walcowany papier plotera. Rolki papieru ploterowego do drukarek atramentowych są sprzedawane na rdzeniach 5-centymetrowych. Rolki papieru ploterowego do kopiarek kserograficznych są zazwyczaj sprzedawane na rdzeniach 7-centymetrowych.

Jeśli kupujesz optycznie przejrzystą folię do drukarek strumieniowych do drukarki HP Designjet i innych wodnych drukarek atramentowych używających czujników optycznych, zamów jasną folię, która ma widoczne paski na krawędziach rolek, dzięki czemu czujnik może „zobaczyć” film. Sprawdź, czy w drukarce znajduje się papierowa przekładka lub paski boczne dla czujnika drukarki, aby można było zobaczyć materiał.