Rodzaje dysz wysokociśnieniowych do przepłukiwania

Czyszczenie i udrażnianie przewodów kanalizacyjnych wcale nie należy do łatwych zadań. W związku z tym należy wybrać najlepsze urządzenia, które pozwalają na przeprowadzenie profesjonalnego przetykania. Do takich urządzeń należą dysze wysokociśnieniowe. Oczywiście takie dysze powinny zostać wykonane z najlepszej jakości materiałów.

Dysze wysokociśnieniowe kanałowe, płuczące, stożkowe i inne

dysze do przepłukania kanalizacjiNajlepiej jeśli będzie to wysokostopowa stal nierdzewna. Taki materiał sprawi, że dysze będą służyć przez wiele lat i nie będą zawodzić. Obróbka termiczna dysz wysokociśnieniowych zapewnia im trwałość i dużą wytrzymałość. W dyszach powinny znajdować się wymienne wkładki ceramiczne. Wkładka musi być odporna na ścieranie, bo jak wiadomo, w przypadku prac kanalizacyjnych, wkładki są szczególnie narażone na siły ścierające. Zastosowanie wkładek ceramicznych to duży plus, bo dzięki nim żywotność dysz jest znacznie wydłużona. Istnieją różne dysze do przepłukania kanalizacji, a wśród nich można wyróżnić np. dyszę ciągnąco-płuczącą. Taka dysza ma mały ciężar własny i zapewnia szybkie usuwanie zanieczyszczeń z kanalizacji. Z kolei dysze dolnostrumieniowe bardzo dobrze czyszczą dno kanału. Są one w stanie usunąć i wypłukać nawet ciężkie osady piaszczyste i kamienne. Cała moc czyszczenia przenoszona jest na dno kanału. Są też dysze płuczące.

Te służą do oczyszczania dna kanału, podobnie jak dysze dolnostrumieniowe. Dysza płucząca jest w stanie wypłukać nie tylko zanieczyszczenia piaszczyste, ale również żwirowe. Takie dysze nadają się idealnie do oczyszczenia kanalizacji przed zastosowaniem inspekcji TV. Dysza kanałowa zapewnia mocne strumienie do tyłu. Strumienie kierowane są pod dwoma różnymi kątami naprzemiennie. W ten sposób można usunąć nie tylko zatory, ale również szlam. Istnieją też dysze stożkowe i wypłukujące.