Rękawice z nitrylowego kauczuku syntetycznego

 

Jeszcze nie tak dawno temu wśród rękawic medycznych dostępne były tylko te wykonane z lateksu. Obecnie wiele krajów wprowadza zakaz stosowania tego typu rękawiczek, a na rynkach pojawiają się rękawice wykonane z nitrylu. Do produkcji rękawic stosowany jest dokładniej nitrylowy kauczuk syntetyczny oznaczany w skrócie jako NBR.

Rękawice zgodne z rozporządzeniami europejskimi

diagnostyczne rękawice nitrylowe czarneRękawice jednorazowe stosuje się w medycynie ludzkiej, medycynie weterynaryjnej, laboratoriach. Należy stosować je też w produkcji żywności, gastronomii, usługach cateringowych. Fryzjerzy, kosmetolodzy, tatuatorzy również bardzo często stosują jednorazowe rękawiczki medyczne. Obecnie popularne są rękawice nitrylowe w kolorze czarnym. Kojarzą się one z profesjonalizmem i higieną. Takie diagnostyczne rękawice nitrylowe czarne nie zawierają środka pudrującego, czyli skrobi kukurydzianej, która znajduje się w rękawiczkach lateksowych. Długość od czubka palca do środka mankietu ma różne rozmiary. Średnia długość to 24 cm. Wybierając rękawice, należy zwrócić uwagę na to, jaką mają grubość. Jest to ważne, bo im grubsze rękawice, tym mniejsze wyczucie narzędzi i materiałów. Najlepsze są rękawice nitrylowe o grubości 0,12 mm. Brzeg nadgarstka zawsze jest równo rolowany, dzięki czemu rękawiczki nie podwijają się i zapewniają komfort w trakcie pracy. Trwałość rękawic wynosi 3 lata. Obecnie opakowania oznaczone są symbolami, które oznaczają zgodność z rozporządzeniami europejskimi.

Nie należy przechowywać produktu w temperaturze niższej niż 5 stopni i wyższej niż 30 stopni Celsjusza. Rękawice powinno się chronić przed światłem słonecznym i fluorescencyjnym. Rękawice przeznaczone są do prac kategorii 1, czyli o niskim ryzyku. Oczywiście rękawice dostępne na polskim rynku spełniają wszystkie normy związane z BHP.