Reakcja przeciwpożarowego systemu SSP na ćwiczenia

Firmy generalnie starają się przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w miejscach pracy. Jednym z obowiązków jest przeprowadzanie regularnych ćwiczeń, które obejmują wszystkich pracowników oraz klientów, którzy akurat znajdują się w budynku.

Jak podczas ćwiczeń zachowują się przeciwpożarowe systemy SSP?

przeciwpożarowy system SSPOstatnim razem prezes chciał przeprowadzić naprawdę realistyczne ćwiczenia. Zadzwonił oczywiście do straży i poinformował ich o tym, kiedy i w jaki sposób zamierza to wszystko zrobić. Głównie był ciekawy reakcji systemów alarmowych oraz reakcji ludzi na ich włączenie się. Postanowił faktycznie podpalić coś w kontrolowany sposób w jednym z pomieszczeń tak, by w pełni uruchomić przeciwpożarowy system SSP. Efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania – okazało się, że system jest tak głośny, że słychać go w dosłownie całym budynku. Ludzie nie domyśleli się, że są to ćwiczenia. Wzorowo wręcz i bez jakiejkolwiek paniki wstali, i w pośpiechu udali się do najbliższych wyjść ewakuacyjnych. W punkcie, który był wyznaczony do tego rodzaju sytuacji wszyscy zebrali się i porównywali całość do posiadanej listy pracowników firmy. Okazało się, że wszyscy ewakuowali się na czas i bez zbędnego przeciągania. Prezes był bardzo zadowolony z wyników ćwiczeń – wszystkiemu przyglądał się zawodowy strażak który stwierdził, że jeszcze nigdy nie widział tak dobrze przeszkolonej załogi. Powiedział, że gdyby straż pożarna rozdawała medale dla najlepiej przygotowanych firm, to my na pewno dostalibyśmy cały ich stos, a dodatkowo puchar.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego, że tak fajnie wszystko się udało. Nie mogliśmy wręcz uwierzyć w to, że zareagowaliśmy tak bardzo prawidłowo nie wiedząc nawet, że to wszystko to jedynie ćwiczenia.