Program ewidencji czasu i sprawdzanie pracowników

Prowadzenie lokalu gastronomicznego, gdzie pracownicy mają elastyczny grafik, to zajęcie, które wiele osób przerasta. O ile ma się sprawdzoną ekipę o tyle jest łatwiej, ale na początku, czy też kiedy zatrudnia się wielu pracowników, pracujacych po kilak godzin sprawa robi się skomplikowana.

Program do ewidencji a spóźnienia w pracy

polecany program do ewidencji czasu pracyMiałam pewne podejrzenia co do kilku pracowników, że nie przykładają się do swoich zadań, robią sobie często przerwy, wychodzą przed czasem, czy się spóźniają. Najpierw kupiłam dla pracowników elektroniczne identyfikatory oraz czytniki, przy których musieli ,,piknąć” kartą, żeby system załapał że są już w pracy lub poza nią. Do czytników był także podłączony polecany program do ewidencji czasu pracy. Czarno na białym było widać wtedy, kto ile czasu spędził w pracy. Po tygodniu miałam już miarodajne wyniki. Faktycznie, większość pracowników pracowała dobrze i przerwy robili tylko ,,ustawowe”, ale dwie osoby wychodziły bardzo często, poza tym zdarzało się im spóźnić do pracy nawet pół godziny. Dla mnie było to niedopuszczalne. Porozmawiałam z nimi, bo chciałam im dać szansę na poprawę. Jedna osoba faktycznie wzięła się za siebie, bo nie chciała stracić pracy. Jednak z jedną musiałam się pożegnać, bo rozmowa nic nie dała. Od kiedy pracownicy wiedzą o programie to jeszcze bardziej się przykładają. Działa to na nich motywująco, bo wiedzą, że łatwo da się sprawdzić jak pracują. Każdemu może zdarzyć się małe spóźnienie, ale jeśli robi to notorycznie to jest to nie do przyjęcia.

Jestem bardzo zadowolona z nowego polecanego programu do ewidencji czasu pracy. Pomaga mi to nie tylko w pilnowaniu pracowników, ale takzę w ustaleniu grafików pracy i sprawdzeniu ile pracownicy faktycznie pracowali przez ten miesiąc.