Profesjonalny druk naklejek

Stwierdzenie, że reklama jest dźwignią handlu w stu procentach oddaje realia dzisiejszego biznesu. Jeżeli danej firmy nie ma w świadomości klientów, to ma małe szanse na zaistnienie. Przedsiębiorcy starają się stosować wszelkie możliwe sposoby, aby się skutecznie zareklamować.

Czy naklejki pomagają w promocji firmy?

druk naklejekKażdy z nas miał kontakt z naklejkami, bo przecież są one obecne od naszego dzieciństwa. Maluchy uwielbiają nimi wyklejać wszystko co im wpadnie w ręce. Bardzo popularne są kolorowanki z naklejkami czy nawet gumy lub lizaki z nimi. Jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze, ponieważ znajdziemy je w wielu branżach handlowych, usługowych i produkcyjnych. Dokładny druk naklejek przeważnie odbywa się w hurtowych ilościach, gdyż tak jest najtaniej. Jednak nie brakuje drukarni cyfrowych, które są w stanie dla nas wydrukować nawet pojedyncze sztuki. Przede wszystkim znajdziemy naklejki papierowe, które są najpopularniejsze, bo są powszechnie stosowane i niedrogie. Wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych są naklejki foliowe, które można przytwierdzić na szkle, plastiku, metalu czy drewnie. Mogą one być dokładnie wycięte lub drukowane na dużym bristolu, z którego trzeba je odklejać. Bardzo ciekawą opcją są naklejki drukowane na przeźroczystej folii, które mogą być naklejane na podłodze lub nawet ścianie. Mogłoby się wydawać, że naklejka musi mieć klej, ale wcale tak nie jest, zwłaszcza jeżeli chodzi o modele, które są wykorzystywane przez sklepy i nanoszone na szyby wystawowe.

Oczywiście im bardziej wymyślny kształt i bardziej wymagający materiał z jakiego jest wykonana naklejka, tym wyższa cena za sztukę. Najdroższe będą naklejki wypukłe, które są produkowane ze specjalnych żywic i tworzywa sztucznego, natomiast najciekawsze są hologramowe i świecące.