Profesjonalne rozminowywanie terenu

Stare osiedla, które zostały przeznaczone do rozbiórki, były położone w świetnej lokalizacji, dlatego też na ich miejscu postanowiliśmy wybudować kolejne osiedle, większe i bardziej nowoczesne. Jednak podczas planowania rozłożenia budynków okazało się, iż na terenie starego osiedla znajdowało się wiele schronów z czasów wojny, spośród których wiele było jeszcze niezbadanych.

Firma saperska z dużym doświadczeniem

usługi saperskie cennikBunkry i schrony nie były w tej części miasta niczym dziwnym, gdyż można takowe było znaleźć niemal pod każdym większym osiedlem, jednak w większości przypadków były one wyłącznie korytarzami, obecnie w dużej części zasypanymi. Na naszym terenie, jednak, znaleźliśmy stary magazyn wojskowy z dużą ilością broni i materiałów wybuchowych, obecnie bardzo przerdzewiałych i potencjalnie niebezpiecznych. Nie chcąc narażać pracowników na bezpieczeństwo, do oczyszczenia terenu zaangażowaliśmy firmę prowadząca usługi saperskie cennik był w dużej części zależny od wykonywanych prac i ich potencjalnego zagrożenia, choć w naszym przypadku nie były to szczególnie duże kwoty. Przede wszystkim, wszystkie materiały niebezpieczne musiały być wykryte i usunięte, z przeznaczeniem do utylizacji. W tym celu, pracownicy firmy saperskiej użyli wykrywaczy metali i specjalnego pojazdu do utylizacji szczególnie niebezpiecznych materiałów wybuchowych.

Wszelka znaleziona broń została przeznaczona do wywiezienia na poligon i bezpiecznego zniszczenia, a te materiały które były zbyt niestabilne zostały zutylizowane na miejscu, we wspomnianym pojeździe, który posiadał pancerną przestrzeń transportową, w której najbardziej niestabilne materiały mogły być bezpiecznie zdetonowane. Całość prac trwała bardzo szybko, i na szczęście nie zanotowaliśmy żadnych wypadków.