Popularne osobówki na wynajem

Zdecydowanie większa część społeczeństwa posiada samochód, bo nie jest on już takim luksusem jakie kiedyś. Auto można kupić już za kilka tysięcy, ale trzeba się liczyć z wysokimi kosztami jego utrzymania. Dlatego niektórzy rozważają możliwość ich wynajęcia.

Na jak długo można wynająć samochód?

samochody osobowe wynajem katowiceKupno samochodu jest banalnie proste i każdy może tego dokonać. Dostępne są pojazdy na kilka, kilkanaście, albo nawet kilkaset tysięcy złotych. Jednak każdego roku trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami związanymi z obowiązkowym ubezpieczeniem, naprawami czy przeglądami technicznymi. Wypożyczając auto, interesuje nas tylko koszt paliwa, wymagana kaucja zwrotna i ewentualne ubezpieczenie na czas korzystania z pojazdu. Jeżeli interesują nas samochody osobowe wynajem Katowice są miejscem, w którym działa przynajmniej kilkadziesiąt wypożyczalni z pojazdami osobowymi i dostawczymi. Niektóre z nich rozszerzyły swoją ofertę także o przyczepki i przyczepy campingowe. Większość wynajętych pojazdów może być doposażona w fotelik samochodowy dla dziecka, nawigację GPS, dodatkowy bagażnik na dachu czy specjalny hak na rowery. Pojazdy można wynająć na dowolną ilość dni w ramach krótko, średnio i długoterminowej usługi. Ze wszystkich modeli, osobowe samochody są najczęściej wypożyczane na krótki czas liczący od jednego do trzydziestu dni. Najdłużej pojazd można wynająć na kilka lat  wtedy oferta jest indywidualnie dopasowywana. Przeciętnie za kilkaset złotych można mieć auto na własność na kilka dni.

Często wynajęcie samochodu jest bardziej opłacalne niż jego zakup. Szczególnie jeżeli planujemy rzadko go używać lub kiedy jest nam ono jednorazowo potrzebne na określoną okazję, na przykład na ślub, wizytę u dalekiej rodziny czy wakacje z dziećmi.