Pompa ciepła i fotowoltaika to idealne połączenie

Czy można dzisiaj zupełnie za darmo ogrzewać swój dom? Można, chociaż trzeba najpierw w taką technologię zainwestować. Wystarczy zamontować na dachu domu panele słoneczne, czyli tak zwaną fotowoltaikę. W domu zaś trzeba zamontować pompę ciepła lub piec elektryczny, co pozwoli nam ogrzewać dom za pomocą samodzielnie wyprodukowanej energii.

Większość firm oferuje pompę wraz z fotowoltaiką

sprawny montaż pomp ciepła we wrocławiuNie ma chyba ostatnio gorętszego tematu, aniżeli odnawialne źródła energii. Wszyscy dążą do tego, żeby do minimum ograniczyć emisję spalin, które zawierają przecież dwutlenek węgla. Firmy działające w branży odnawialnych źródeł energii proponują rozwiązania, które są najlepsze dla ekologii i środowiska. Wiele firm oferuje sprawny montaż pomp ciepła we Wrocławiu jak i podłączenie fotowoltaiki jednocześnie. A obecnie nie ma lepszego rozwiązania – i to zarówno dla ekologii jak i dla portfela. Decydując się na panele możemy mieć całkowicie darmowy prąd, którym zasilimy pompę ciepła. Równie dobrze możemy podłączyć kocioł elektryczny, ale mniej energii elektrycznej zużyje pompa ciepła. Oczywiście taką pompę ciepła podłącza się do ogrzewania podłogowego. Całość inwestycji może się zamknąć w stu tysiącach złotych jeśli zdecydujemy się na najlepsze urządzenia i najbardziej wydajną instalację fotowoltaiczną. Jest to jednak inwestycja, która powinna zwrócić się po kilkunastu latach w całości. Warto pomyśleć o tym gdy buduje się nowy dom.

Jeśli chcemy ogrzewać swój dom za darmo to możemy w łatwy sposób ten cel osiągnąć. Wystarczy jedynie zamówić montaż pompy ciepła wraz z panelami fotowoltaicznymi. Prąd wyprodukowany przez fotowoltaikę w zupełności wystarczy do tego, żeby zupełnie bez kosztów ogrzewać dom pompą ciepła. Trzeba trochę zainwestować, ale przy budowie domu i tak trzeba przecież wydać sporo na ogrzewanie.