Pomiary czasu na zawodach psich zaprzęgów

Zimowe sporty zawsze były dla mnie bardzo atrakcyjne. Niestety narty szybko wydały mi się zbyt nudne. Pewnego dnia, gdy odwiedziłem swojego kolegę zauważyłem, że ma sanie stworzone do psich zaprzęgów.

Pomiary czasu pokazują osiągi.

pomiar czasuTo mnie zainspirowało i postanowiłem trochę o tym poczytać. Wkrótce dowiedziałem się o wszystkich tajnikach tego sportu. Na początku pojawił się tylko jeden problem. Nie miałem odpowiednich psów. Znalazłem na to rozwiązanie. Po prostu pożyczałem psiaki od ich właścicieli i ze schroniska. Dzięki temu mogły się wybiegać. Moje pomiary czasu wskazywały na to, że idzie mi coraz lepiej. Musiałem wziąć kredyt i kupić sobie specjalne psy zaprzęgowe. Nie chciałem już wykorzystywać innych. Moi biegacze pochodzili ze specjalnej hodowli i kosztowały mnie wielkie lat oszczędzania. Jednak to była moja najlepsza decyzja. Na zawodach zawsze obowiązywał elektroniczny pomiar czasu. Na dodatek przy mecie oraz na każdej stacji kontrolnej znajdowała się tablica led. Również można było skorzystać z usług weterynaryjnych. Każde takie wydarzenie sportowe miało odpowiednią obstawę, aby zapewnić bezpieczeństwo. W dodatku każdy z zawodników otrzymywał numerek. Pomiar czasu na zawodach był wykonywany od każdego odcinka trasy. Po wkroczenie na metę trzeba było poczekać na przybycie wszystkich. Również czasami ktoś się gubił. Pomiar czasu i miejsce na podium to nie wszystko. Najbardziej liczy się sportowa atmosfera oraz rywalizacja.

Należy pamiętać aby pomagać swoim kolegom z toru. Zasady honorowej walki dla takich sportowców jak ja były najważniejsze. Zawsze pomagałem innym. Również zdrowie naszych psów odgrywało ważną rolę.