Pokonana anoreksja dzięki psychologowi

 

Wyjeżdżając na studia nie sądziłam, że spotka mnie coś tak strasznego. Wiedziałam, że wybieram się na trudny kierunek, jednak nigdy nie miałam problemów z nauką i myślałam, że dam sobie radę. Niestety, stres sprawił, że wpadłam w błędne koło.

Moja terapia u psychologa

psycholog legnicaNa samym początku zaczęłam po prostu liczyć kalorie. Był to mój sposób na odreagowanie studiów oraz dawało mi to poczucie kontroli chociaż nad własnym ciałem. Niestety, ale na tym się nie skończyło, ponieważ w końcu przestałam praktycznie w ogóle jeść, dostałam jadłowstrętu, a w lustrze mimo wszystko widziałam, jak… tyłam. Nie rozumiałam dlaczego i za namową płaczącej mamy udałam się do dietetyka, który jednak nie potrafił przekonać mnie do tego, że tak naprawdę jestem przeraźliwie chuda, a moje wyobrażenie siebie jest odwrotne przez chorobę. Szukałam pomocy w wielu miejscach, ale tak naprawdę cudu dokonał dopiero psycholog Legnica ma kilku doskonałych specjalistów o których niejednokrotnie słyszałam, dlatego udałam się do jednego z nich. Kiedy opowiedziałam o swoim problemie, oraz o tym, że nikt mnie nie przekona i jak doskonale widzę, jak grubo wyglądam, psycholog zaproponował mi pewną…zabawę. Dał mi ogromny szary papier i poprosił, bym narysowała siebie taką, jaką siebie widzę. Następnie, za moją zgodą poprosił bym położyła się na drugim arkuszu papieru i odrysował moją sylwetkę ołówkiem jeżdżąc nim przy moim ciele i rysując kontury. Potem powiedział, bym dokładnie obejrzała to, co sama narysowałam, a w kolejnym kroku pokazał mi, jak naprawdę wyglądam na odrysowanym arkuszu. Do moich oczu momentalnie napłynęły łzy. Nie sądziłam, że jestem aż tak chuda! Najwyraźniej rzeczywiście wyglądałam, jak kościotrup, ale dopiero psycholog z Legnicy otworzył mi naprawdę oczy.

Dziś jem już w miarę normalnie i mój powrót do życia przebiega całkiem nieźle. Dzięki terapii z psychologiem uwierzyłam w siebie, powróciłam na studia i obecnie zdałam drugi rok z doskonałymi ocenami. Wszystko powoli zaczyna się układać tak, jak układać się powinno, nie istnieje już zagrożenie dla mojego zdrowia i życia i mogę przyznać, że psycholog uratował moje życie.