Podświetlana klawiatura gamingowa

 

Do grania nie była potrzebna żadna nowoczesna klawiatura, ale jak szybko się przekonałem, zwykłe modele były zwyczajnie niewygodne, zwłaszcza podczas bardzo dynamicznych meczy. Dlatego poszedłem za przykładem bardziej doświadczonych kolegów i zdecydowałem się na zakup bardziej zaawansowanej klawiatury, z obowiązkowym podświetleniem.

Klawiatury gamingowe z regulowanym podświetleniem

klawiatura mechaniczna podświetlanaW sprzedaży było mnóstwo najróżniejszych modeli, a podstawowe podświetlenie posiadała niemal każda bardziej zaawansowana klawiatura, przeznaczona dla graczy. Jednak tylko najlepsze klawiatury gamingowe były faktycznie przydatne podczas gry i wygodne, gdyż większość zwykłych modeli miała bardzo podstawowy układ klawiszy i zdecydowanie za ciasne rozłożenie, które utrudniało granie. Moją uwagę przyciągnęła jednak nowoczesna klawiatura mechaniczna podświetlana od jednego z bardziej znanych producentów sprzętu gamingowego, która była nie tylko wygodna, ale również posiadała bardzo dużą regulację podświetlenia, i możliwość zmiany koloru w dowolny sposób. Mimo iż był to dodatek kosmetyczny, klawiatura posiadała możliwość ustawienia koloru podświetlenia w dowolnym miejscu klawiatury w taki sposób, iż wszystkie kolory podświetlenia mogły być użyte jednocześnie, lub w dowolnej kombinacji.

Dawało to niesamowity efekt wizualny i zdecydowanie poprawiało jej walory estetyczne. Samo podświetlenie mogło być regulowane niemal w dowolny sposób, a każdy kolor można było dopasować, zarówno intensywnością jak i jasnością, do własnych preferencji. Była to jednak ciągle klawiatura gamingowa, więc nie zabrakło na niej dodatków, takich jak wygodne klawisze funkcyjne, czy też przyciski położone po bokach klawiatury. Tak zaawansowany sprzęt był świetnym narzędziem dla każdego gracza.