Płaszcz ochraniający rurociąg

Rurociągi to nie tylko instalacje, które są wykorzystywane do międzynarodowego transportu paliw. Są one także wykorzystywane w wielu zakładach produkcyjnych, a nawet gospodarstwach rolnych do transportowania materiału płynnego. Każdy rurociąg powinien być zabezpieczony w odpowiedni sposób. Zastosowanie płaszczy ochronnych sprawia, że nasza instalacja jest w pełni bezpieczna dla środowiska.

Rurociąg z płaszczem ochronnym

płaszcze ochronne na rurociągiJeśli na rurociąg założysz odpowiedni płaszcz, będziesz miał pewność, że nie zostanie on uszkodzony w żaden sposób. Płaszcze ochronne na rurociągi są świetne, ponieważ za ich pomocą można wzmocnić materiał, z którego instalacja jest wykonana. Dzięki nim nie ma szans na to, że na rurociągi osiądzie woda, która zamieni się w lód. Poza tym za pomocą płaszczy wzmacnia się pokrywę rurociągu. Nie pęknie ona nawet  gdy ciśnienie panujące w nim przekroczy dopuszczalne normy. Bardzo ważne jest to w przypadku rurociągów gazowych oraz z ropą naftową. Takie płaszcze najczęściej są już nałożone na elementy rurociągu w zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu podczas robienia takiej inwestycji oszczędza się bardzo dużo czasu. Wykonuje się je ze stopu wielu metali, a także tworzyw sztucznych. Dzięki temu grubość płaszcza jest niewielka. Płaszcz musi posiadać odpowiednie cechy. Nie powinien być łatwopalny. Do tego musi być w pełni odporny na działanie wszelkich warunków atmosferycznych.

Płaszcze, które służą do ochrony rurociągów wykonywane są w tych samych zakładach przemysłowych, ponieważ producent od razu pokrywa nimi wszystkie elementy. Podczas wykonywania inwestycji jest to dość ważne, gdyż nikomu nie zależy na tym, aby płaszcz był zbyt słaby. Każdy element płaszcza jest starannie dopasowany do rurociągu. Jest to świetne zabezpieczenie.