Oryginalny wystrój mieszkania

Zaraz po ślubie przyszedł moment na szukanie własnego mieszkania. Nie wypadało wiecznie mieszkać u rodziców, tym bardziej u teściów, a wynajmowane mieszkanie to jednak nie to samo co własne, więc w końcu sprawiliśmy sobie z żoną własny kąt. Nic wyposażonego nie wchodziło w grę, bo chcieliśmy jednak urządzić mieszkanie po swojemu.

Własny pomysł na wystrój mieszkania

stylowe meble dębowe na wymiarSchody zaczęły się w momencie wyboru mebli. Po każdej wizycie w kolejnym sklepie z meblami żona kręciła nosem bo nie podobały jej się przeglądane meble, mnie z kolei nie zachwycała myśl iż większość z kupionych mebelków i tak będzie trzeba w jakiś sposób dopasować pod swoje potrzeby, upodobania i pod wielkość mieszkania. Wpadłem więc na pomysł by sprawić nam meble na zamówienie, i to nie byle jakie. Będąc odtwórcami historycznymi, znaliśmy kilku porządnych rzemieślników którzy mogli zrobić dla nas stylowe meble dębowe na wymiar, dokładnie takie jakie sobie zażyczyliśmy i w wymiarach idealnie pasujących do mieszkania. Trochę musieliśmy poczekać, bo jednak ręczna robota zajmuje nieco czasu, ale było warto, bo nic nie przebije miny żony gdy zobaczyła nowy wystrój w mieszkaniu. Ciężkie, masywne meble z solidnego, ręcznie rzeźbionego drewna dębowego, zdobione skandynawskimi motywami wypalanymi na brzegach to nie było coś co widuje się w każdym domu, i mogliśmy się szczycić że co jak co, ale wystrój wnętrza mamy oryginalny i niespotykany, a do tego bardzo cieszący oko wszelkimi detalami zdobienia.

Mało tego, meble okazały się solidniejsze i wytrzymalsze niż większość dostępnych w sklepach, co było dodatkowym powodem do zadowolenia. Znajomi zachwycali się naszymi nowymi meblami nawet bardziej niż my, i kilku już zdążyło spytać o namiary rzemieślnika który nam je wykonał.