Olejki odżywiające suche i zniszczone włosy brody

Mężczyźni, którzy zaczynają zapuszczać zarost, często rezygnują z tego pomysłu już po kilku dniach. Jeśli ktoś myśli, że piękna broda po prostu sama rośnie i nie potrzebuje żadnej szczególnej pielęgnacji, to jest w błędzie. Wbrew pozorom zarost jest bardzo wymagający.

Składniki aktywne występujące w olejkach do brody

apothecary 87Włosy te wyrastają ze skóry twarzy, która z kolei jest bardzo delikatna. Właśnie dlatego należy zadbać nie tylko o same włosy brody, ale również o skórę twarzy. Do pielęgnacji wykorzystuje się różne kosmetyki. Obecnie na polskim rynku jest co najmniej kilka marek, które zajmują się produkcją kosmetyków dla brodaczy. Są też marki zagraniczne. Tego typu marki mają w swojej ofercie szampony do brody, balsamy, olejki, pomady, grzebienie. Jedną z takich marek jest apothecary 87 – jest to marka bardzo popularna, która cieszy się zaufaniem wśród mężczyzn z brodą. W ofercie tej marki znajduje się m.in. olejek do brody. Olejki nadają się idealnie do włosów suchych i zniszczonych. Olejki nie tylko odżywiają włosy, ale również skórę twarzy. Mężczyzna, który wciera regularnie olejek w swoją brodę, może liczyć na to, że włosy staną się grubsze i będą po prostu zdecydowanie mocniejsze. Poza tym olejki tej marki charakteryzują się unikalną kompozycją. Stosuje się tu naturalne składniki, które zapewniają wspaniały zapach oraz uczucie świeżości po zastosowaniu olejku. Olejek sprawia, że włosy są nie tylko miękkie, ale też wyglądają na zadbane i zawsze świeże.

W olejkach do brody stosuje się różne składniki aktywne. Warto wyróżnić tutaj przynajmniej kilka z nich. Najczęściej w olejkach pojawiają się takie składniki jak olej z winogron, olej jojoba, olej arganowy oraz olejek cedrowy. Warto też wspomnieć o tym, że profesjonalne olejki do brody pozwalają na perfekcyjne ułożenie zarostu.