Ogrodzenie z siatki

Zanim rozpoczniemy budowę domu, jesteśmy zobowiązani aby ogrodzić działkę. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednaj jest to konieczność. Zwykle dbamy o to, aby wykonać ogrodzenie, które będzie trwałe i będzie służyło nam znacznie dłużej niż tylko podczas powstawania naszego domu. Zwykle szukamy rozwiązania, które będzie nie tylko trwałe, ale również dostępne w przystępnej cenie.

Metalowe ogrodzenia działek

ogrodzenia z siatkiNawet, jeśli zależy nam na tym, aby płot był elementem dekoracyjnym, bardzo rzadko decydujemy się na zamontowanie go wokół całej posesji. Moduły dekoracyjne są bowiem dość drogie, a nikt nie chce wydawać fortuny na wykonywanie ogrodzenia. Pozostałą część naszej posiadłości odgradzamy od reszty świata za pomocą ogrodzenia z siatki. Jest to jeden z modeli, który towarzyszy człowiekowi od bardzo długiego czasu. Sama budowa takiego płotu jest bardzo prosta. Co kilka metrów wkopujemy lum wmurowujemy stalowe słupki, na których rozciągamy zwiniętą w rolkę, plecioną siatkę. Aby kupić taki zestaw potrzebujemy jedynie informacji, jakie wymiaru mają boki naszej posesji. Maksymalny rozstaw sztachet podaje producent danego rozwiązania. Jednak jeśli nie uda nam się idealnie rozplanować słupków w takiej odległości, zawsze możemy je do siebie zbliżyć i wstawić jeszcze jedną, dodatkową sztachetę. Należy to zaplanować przed rozpoczęciem pracy, a dzięki temu zamontowane ogrodzenie będzie wyglądało estetycznie.

Ogrodzenia wykonane z siatki maja bardzo wiele zalet. Przede wszystkim bardzo szybko możemy je wykonać. Drugą zaletą jest ich struktura. Drut, z którego są wykonane są dosyć mocne i powlekane środkami zabezpieczającymi go przed korozją. Nieduże oczka siatki oraz miękkość drutu utrudniają wspinanie się, dlatego nasza posiadłość jest bezpieczna.