Ogrody zimowe coraz bardziej popularne w Polsce

Coraz bardziej modne stają się w Polsce ogrody zimowe. Mimo że nie jest to nowy wynalazek, coraz więcej osób decyduje się na ogród, który pozostaje zielony przez cały rok. W jaki ogród zimowy warto zainwestować i jakie materiały wybrać, żeby cieszyć się nim przez długie lata?

Popularność ogrodów zimowych rośnie

ogrody zimowe drewniane

Ogrody zimowe znane są od setek lat, dość popularne są w Anglii, jednak w Polsce dopiero teraz powoli zaczynają wchodzić na szerszy rynek. Ogród zimowy składa się z pionowego przeszklenia oraz zadaszenia, które wykonywane jest z różnych materiałów – w zależności od upodobań i możliwości finansowych klienta, z płyty poliwęglanowej, aluminium lub szkła. Najczęściej wybierane są dwa surowce, z których buduje się taką konstrukcję – drewno oraz PCV. Ogrody zimowe drewniane są znacznie trwalsze, możemy sobie również pozwolić na ich niestandardowy kształt. Niestety, są również droższe. Tańszy odpowiednik – PCV jest bardziej popularny, szczególnie w Anglii, głównie właśnie ze względu na cenę. Jest to jednak surowiec mniej trwały i przede wszystkim słabiej izoluje, co w przypadku polskich surowych zim, jest sporym problemem. Projekt ogrodu zimowego jest zawsze wykonywany po dokładnym wywiadzie z klientem – wykonawca musi poznać wszystkie wymagania dotyczące konstrukcji, aby móc doradzić najlepsze rozwiązanie. Oprócz wymagań klienta, przy budowie ogrodu zimowego, bierze się również pod uwagę rodzaj podłoża, a także kształt i wielkość domu, przy którym ma on zostać postawiony. Firmy wykonujące ogrody zimowe to specjaliści i zwykle warto posłuchać ich rad w kwestii użytych materiałów i kształtu konstrukcji.

Jeśli marzysz o posiadaniu zielonego ogrodu przez cały rok, ogród zimowy będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią otaczać się roślinami, a także dla tych niezbyt dobrze znoszących chłodne miesiące, których w Polsce robi się coraz więcej.