Odnowienie starego blatu kuchennego

Mieszkanie, w którym mieszkamy z mężem kupiliśmy od razu po ślubie czyli ponad pięć lat temu. Wtedy też urządzaliśmy wszystkie pomieszczenie. Niektóre meble z perspektywy czasu oceniam na bardzo dobry zakup. I w sumie wyglądają one tak samo dobrze jak wtedy gdy je kupowaliśmy.

Zakup oleju do blatu

olej osmo cenaTakże pewnie nie szybko będę chciała je zmienić. Ale niektóre pomimo tego, że były drogie nie prezentują się już dobrze. Tak właśnie stało się z meblami kuchennymi. Mamy meble drewniane na zamówienie. I może szafki nie wyglądają jeszcze najgorzej. To na blacie, który miał być taki wytrzymały jest wiele rys i wgnieceń. Mąż powiedział, że jednak w tym roku nie będzie nas stać żeby wymienić go na nowy. Ale ja nie mogłam się na niego dłużej patrzeć. Zaczęłam więc czytać co można byłoby zrobić żeby zmienić jego wygląd. Okazało się, że jest na rynku dostępny olej osmo cena, który świetnie nadaje się do blatów. Nie dość, że po pomalowaniu takim olejem drewno jest utwardzone to do tego jeszcze wygląda znacznie lepiej. Jest ten olej także wodoodporny i tym samym jest wytrzymały. Stwierdziłam, że kupię coś takiego. W końcu w porównaniu do kosztu nowych mebli to przecież nie jest duży wydatek. W sklepie budowlanym na szczęście był ten właśnie olej. Sprzedawca zresztą powiedział mi, że on jest jego zdaniem najlepszy i najczęściej poleca właśnie go. Wie po prostu, że klienci będą zadowoleni. Gdy go przywiozłam do domu pokazałam go mężowi. Był on sceptycznie nastawiony bo nie przypuszczał, że olej może poprawić jakoś ten blat.

Jednak gdy go pomalowaliśmy widać było różnicę. Na początku wizualną a potem gdy olej wysechł wiedzieliśmy już, że blat jest już dużo twardszy i teraz nie widać na nim już tak wgnieceń. Po prostu nie powstają one w tak łatwy sposób.