Odnowa starego domu za pomocą tanich materiałów

Ostatnio siedząc sobie spokojnie na tarasie i czytając gazetę, zdałem sobie sprawę, że mój dom już ładne kilka lat, chyba z piętnaście, nie był w ogóle odnawiany. Tynk zaczął już w niektórych miejscach odpadać, a farba niestety żółtej zrobiła się jakaś taka szarobura. Postanowiłem to zmienić, a w tym celu wykorzystałem tanie materiały budowlane. 

Niewielkie koszty odnowy, dzięki tanim materiałom budowlanym

tanie materiały budowlaneWiele osób mówi, że materiały budowlane są drogie, a jak już mają niższą cenę to są nic nie warte. Postanowiłem to sprawdzić kładąc gładzie oraz malując swój obecny dom. Z racji tego, że niestety nie mam zbyt dużych wolnych środków postanowiłem wykorzystać tanie materiały budowlane. Oczywiście wcześniej zapoznałem się z opiniami na temat tych materiałów. Jako tako na remontowaniu się znam i wiem jakie substancje powinna zawierać kładź i farba, żeby nadawały się do wykorzystania. Zakupiłem materiały w hurtowni i przystąpiłem do prac. Dom co prawda mam nieduży, ale jednak wszystko trzeba było zdrapać co zajęło sporo czasu. Po tym nadeszła pora na położenie gładzi. Oczywiście rozrobiłem ją i okazało się, że gładź, która jest uważana za tanie materiały budowlane bardzo dobrze się rozprowadza na ścianach mojego małego domu. Jak już gładzie wyschły nadeszła pora na położenie farby. Postanowiłem pomalować dom na kolor seledynowy, ponieważ lubię kolory pastelowe. Najpierw bardzo dobrze wymieszałem farbę, a następnie zacząłem malować. Kolor już zaczął łapać po pierwszym nałożeniu, ale wiadomo, że zawsze lepiej farba wygląda po drugim nałożeniu. 

Okazuje się, ze tanie materiały budowlane wcale nie są złe, firmy te mają dobrej jakości towary, ale mało znaną markę przez co są mniej kupowane. Reklamy w telewizji dużo dają, ludzie sięgają po to co znane. Ja na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że nie wszystko musi być drogie, żeby było dobre.